Wpis z mikrobloga

2340 + 1 = 2341

Tytuł: Wołanie grobu
Autor: Simon Beckett
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 6/10
ISBN: 9788381433006
Tłumacz: Robert Sudół
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 368
Wołanie Grobu to czwarta z kolei książka w której głównym bohaterem jest antropolog sądowy dr David Hunter. Niestety jak na razie najgorsza.

Bardzo podobała mi się pierwsza część książki. Akcja rozgrywała się 8 lat przed wydarzeniami opisanymi w części Szepty zmarłych oraz na kilka lat przed rozpoczęciem całej serii. Wyjaśnione jest jest w jaki sposób doszło do tragedii w życiu Davida, o której w każdej książce jest wspomniane mniej lub bardziej. Było to bardzo ciekawe uczucie widzieć życie Huntera bez bolesnego bagażu emocjonalnego. Autorowi udało się pokazać, że był on trochę innym człowiekiem, bardziej pewnym siebie, bardziej zadowolonym z życia i dużo bardziej szczęśliwym. Kiedy doczytałam do końca tę retrospekcję miałam ochotę, aby cofnąć czas dla bohatera, aby dalej był tak szczęśliwy.

Następnie wracamy do wydarzeń teraźniejszych i lecimy na łeb, na szyję. O ile historia śledztwa dotyczącego maniakalnego mordercy, drugie dno jego osoby oraz finalne rozwiązanie są interesujące i przemyślane to cała reszta jest taka sobie. Przede wszystkim po raz kolejny przewija się motyw rzucania kłód pod nogi dr Hunterowi. Mało kto się z nim zgadza, mało kto chce jego pomocy, a koniec końców okazuje się, że nasz bohater jako jedyny miał rację. Raz, czy dwa może to być ciekawe ale kolejny raz staje się nużące.

Kolejnym problemem jest postać Sophie, która tak bardzo mnie wkurzała, że miałam ochotę jej przywalić. Dawno nie spotkałam w literaturze tak irytującego, zakochanego w sobie i manipulującego bohatera. Może gdyby jej nie było lub byłaby trochę inaczej zbudowana to moja końcowa ocena była wyższa. Niestety jest ona dużym minusem.

Koniec końców ta książka to nie jest kompletne dno. Ma swoje plusy i minusy ale autor ma bardzo lekkie pióro przez co bardzo dobrze się go czyta. Postacie czy są fajne, czy nie, są dobrze napisane i nie są płytkie.

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz Owieczka997 - 2340 + 1 = 2341

Tytuł: Wołanie grobu
Autor: Simon Beckett
Gatunek: kry...
źródło: comment_16645460629DoDfnVpUwNB2LnPTbSopp.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.3 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 368
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-10-11 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2018-06-03 - Użytkownik SunnO ocenił na: ★★★★★★★★