Wpis z mikrobloga

Kto dowiedział się przed chwilą, że przelew na 50k zł poszedł na inny numer konta (podmieniony przez trojana) niż powinien.

1.JA.

#coolstory

Jak się okazuje wczoraj na komputer księgowości przyszedł mail o treści, że mamy nadpłate z faktury za energię i załącznik z ikonką PDF ale rozszerzeniem *.scr. Kobity mnie wezwały "bo załącznik im się nie otwiera" ale zanim doszedłem to robiły swoje i wysyłały dalej przelewy. m.in ten na 50 kafli. Jak się okazało trojan podmienił numer konta a potwierdzenie telefoniczne wspólnik zawsze potwierdza bez słuchania (zresztą i tak nie zna na pamięć numeru konta) i tak przelew poszedł na konto autora trojana.


ps. Co mnie zaskoczyło to okazuje się, że mogą cofnąć wczorajszy przelew w dniu dzisiejszym.

ps2. Iść z tym na Policje? Wysłali to z konta mailowego na go2.pl na adres email używany tylko wewnątrz firmy.

#kradnosliwiepiniondze
  • 25
@leinad77: maila mam. link . Z ciekawostek to gmail tego cholerstwa nie wykrywa. Normalnie dostałem całego maila. Zero ostrzeżeń. To samo Avast i Kasperski bo sprawdzałem. Teraz mam troche roboty z ustawianiem kompów (no i moją normalną robotą) więc na znalezisko nie mam specjalnie czasu. :/

@jakubste: Zastanowie się jeszcze nad tym zgłoszeniem na Policje bo nie wiem czy nie dzieje się to automatem kiedy zgłaszałem telefonicznie blokadę 3 kont