Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brh77603: niby tak ale kupiłem auto z 2 kompletem, wzór ładny ale jednak wciąż występuje szok po zmianie :D
@bigos555: dużo droższa opona no i jeżdżę często w góry więc i zdecydowanie mniej praktyczny taki rozmiar. Dodatkowo po zmianie na letnie można przeżywac "zakochanie" na nowo
@bigos555: Mam identyczną sytuację jak OP i z doświadczenia wiem, że lepiej jeździć zimą na mniejszej feldze, ale większym balonie. Dlaczego? Stan dróg jest jaki jest, a zimą (zwłaszcza jak jest śnieg) łatwiej wpaść w dziurę jakąś i tu duża opona sobie lepiej z tym poradzi.
Stan dróg jest jaki jest,


@zeta_: Moim zdaniem nie ma już od dawna tragedii, śniegu jest niewiele, stan dróg się poprawił. Ja nie zmieniam rozmiaru, jeżdżę na takiej, jaką uważam za optymalną cały rok. Ale oczywiście co kto woli. Broń boże, nie przeszkadza mi jak ktoś ma inny pogląd na tę sprawę. Moje pytanie było neutralne.
@bigos555: Ogółem się poprawia, ale mieszkam w niedużym mieście powiatowym i dużo dróg nawet w centrum miasta ma mniejsze lub większe dziury, które zimą tylko rosną (do tego w sumie nie potrzeba śniegu tylko kombinacji woda +mróz). Kiedyś wjechałem w taką większą na 17" z oponą 45 (w poprzednim aucie) i felga do prostowania. Jakoś na estetyce mi zimą nie zależy, bo auto i tak ciągle brudne, więc wybrałem bezpieczne rozwiązanie
@bigos555: A jeździłeś kiedyś na jakiejś szerokiej oponie po śniegu? W aucie mam fabrycznie 255/35/19 i po śniegu jest problem z trakcją praktycznie cały czas. Wcześniej miałem auto na 16-stkach i zachowywało się podobnie... Jak opon na zimowe nie zmieniłem.
mam fabrycznie 255/35/19


@Hehehe115: Mam dokładnie takie same, tylko wyższy profil. Nie mam żadnych problemów z trakcją. Ja wiem, że na luźnym śniegu węższa, szczególnie przy buksowaniu, lepiej przeora i się wgryzie, ale na lodzie, zbitym śniegu czy po prostu zimowym asfalcie już nie.
@bigos555: Co do lodu się zgodzę, ale na każdym rodzaju śniegu mniejsze opony sprawdzały mi się dużo lepiej. Co to za samochód, że nie masz problemów z trakcją? I jaki napęd? Zakładamy, że droga jest cała biała i lekkie wzniesienie.