Wpis z mikrobloga

Czy to ja mam pecha czy jazda #pkp zawsze tak wyglada? Dwa lata temu samobojca - 2h opoznienia (podobno i tak bardzo sprawnie). Rok temu 3h opoznienia - konduktor zatrzymal pociag, bo babka nie chciala maseczki zalozyc…teraz stoimy pod #poznan bo jakis pociag sie „rozerwal”

#intercity #kolej
  • 19
Czy to ja mam pecha czy jazda #pkp zawsze tak wyglada?


@bylembordo: zaraz ci wykopki napiszą, że zawsze wszędzie tak jest choć statystyki z UTK wskazują co innego

ja 2-3 razy w miesiącu robię KRK-WRO-KRK i od ponad pół roku, wszystkie pociągi dojeżdżają mi max 5 minut spóźnione, poza jednym gdzie ktoś pociągnął za hamulec i zrobiło się 30 minut. Poza tym zdarza mi się też jeździć w inne miejsca w
@Andczej: ja co prawda nie intercity ale koleje wlkp jeżdże codziennie i rzadko się zdarza żeby pociąg odjechał o czasie XD nie wspominając o #!$%@? pociągach ludźmi(sytacja notryczna, codziennie te same pociągi) że nie da się wejść, ludzie się cisną jak serdele. Częste awarie tych super nowoczesnych pociągów to też ikss dee.
Awaria sterowania ruchem na głównym w poznaniu co 2 miesiące to już jest norma i nikogo nawet nie dziwi
ale do #!$%@? nędzy dodatkowy skład w godzinach gdy najwięcej ludzi jedzie z lub do pracy.


@Frettka: zażalenia do wojewody

Także te fejkowe statystyki można se w dupe wsadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


ale one nie są fejkowe, zbierane są bez ingerencji przewoźników
@bylembordo: niestety, tak to wygląda z reguły.

Polecam taka stronkę, tu link do jednego z moich ulubionych, wiecznie opóźnionych:

https://www.czypociagsiespozni.pl/pociag/181067-mewa/postoj/szczecin-glowny

Najgorsze jest to, że mimo olbrzymiego doświadczenia, pkp nie potrafi sobie radzić w sytuacjach niestandardowych. Kompletna dezinformacja, niedasizm i zrzucanie winy na innych. Żeby było śmieszniej, często się okazuje, że się da, ale trzeba albo się kłócić, albo fartem dowiedzieć.

Ha tfu na pkp.