Wpis z mikrobloga

@modzelem: czyli jednak bańka na nieruchomościach pęknie. Bo jak wprowadzą limit w całym mieście do 30km/h zakaz aut starszych niż 10 letnie i inne niż elektryki/hybrydy a do tego zbiorkomy zostaną jak teraz (czyli z naziemnych psujące się co chwilę tramwaje, autobusy tylko nocne) to to miasto przestanie się nadawać do normalnego życia a niepełnosprawni będą mieli kwarantannę całym rokiem dożywotnio
@Stanley666: ciężko wpisać w googla "strefa 30km/h warszawa"?

Nie ma żadnych planów ograniczenia prędkości do 30 km/h w całym mieście. Strefy tempo 30 będą w całym mieście

@marian1881: Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś tylko powoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@europa: Ja doskonale wiem o planowanej strefie 30, mam tylko nieodparte wrazenie ze nie zadales sobie trudu z zapoznaniem sie jakich ulic ma to dotyczyc - inaczej nie poruszalbys tego w temacie ulicy Marszalkowskiej.
@Stanley666: nigdzie nie napisałem, że akurat Marszałkowska będzie objęta tymi ograniczeniami i rzeczywiście, nie sądziłem, że już teraz są plany objęcia 90% miasta tą strefą. Myślałem, że na początek tylko centrum. Jeszcze tylko brakuje dronów policyjnych zaglądających ludziom przez okna czy noszą w domu maseczki, lateksowe rękawiczki i zachowują dystans w relacjach ze współlokatorami przy kolejnej pandemii i będzie gorzej jak w więzieniu. Tam przynajmniej jeść i mieszkać dają za darmo.
@europa: no, wprowadzenie strefy 30 na ulicach gdzie w wiekszosci i tak byly takie ograniczenia, progi zwalniajace, albo dzieki nielegalnemu parkowaniu miejsca na 1.5 auta to jawnie faszyzm. Serio ciezko mi znalezc przyklad ulicy w mojej okolicy gdzie faktycznie cos to zmieni. W najgorszym razie i tak oznacza to jazde 500m do ulicy zbiorczej bez tego ograniczenia.
@Stanley666: nielegalne parkowanie, jak to określiłeś, to skutek opalikowania wszystkiego co się tylko dało i stworzenia miasta skrajnie nieprzyjaznego mieszkańcom. Coś jak lata temu Pola Mokotowskie w Warszawie gdzie nie można było wtedy usiąść na kocyku bo trawnik służył do srania psem a nie dla ludzi ale szkoda strzępić ryja. Lewoskrętni wszędzie widzą faszyzm a im bardziej zaciśnie się im kajdany tym bardziej czują się wolni. Gułag szczytem marzeń, byle inni
@europa: Te „paliki” jak to okresliles, montuje sie tam, gdzie nigdy parkowanie dozwolone nie bylo. Mimo to, bohaterscy kierowcy radza sobie wycinajac slupki przy przejsciach dla pieszych czy wjezdzajac na srodek chodnika przez trawnik i sciezke rowerowa 100m dalej, gdzie akurat jest przerwa. Twoim szczytem marzen klepisko zamiast trawnika, chodnik pozarywany od aut bo ksiaze kurier czy wlasciciel 20 letniej vectry w gazie znanej kolegom jako „perelka” musi zaparkowac 20m od