Wpis z mikrobloga

Mogę potwierdzić, że słyszałem podobne rzeczy, co zostało podane publicznie - SEC zmierza w kierunku głosowania 14 grudnia nad propozycją, która będzie największym remontem rynków od czasu Reg NMS w 2005 roku. Oto, jak moim zdaniem będzie to wyglądać.

Propozycja brzmi kompleksowo i składa się z 6 głównych części: Best Execution, Retail Auctions, Rule 605 Reform, Tick Increment Changes and Harmonization, NBBO Reform oraz Market Data Changes. Jest to zgodne z tym, co @GaryGensler mówił publicznie przez ostatnie 6 miesięcy od swojego czerwcowego wystąpienia.

Zmiany dotyczące najlepszej realizacji powinny obejmować standard order-by-order. To uderza w serce obecnych brokerów/internalizatorów PFOF, którzy skupiają się tylko na zagregowanej jakości wykonania (i nadal nie osiągają najlepszego wykonania). To dlatego widzimy tak wiele 1 mil PI fills - aby podrasować statystyki.

Zmuszenie brokerów detalicznych do skupienia się na jakości wykonania zlecenia zmusi ich do poszukiwania lepszych alternatyw. Te alternatywy będą musiały być konkurencyjne - tym właśnie będą aukcje detaliczne. Nie mam szczegółów jak to będzie wyglądało, więc trudno ocenić.

Jeśli aukcje będą dobrze zaprojektowane i wysoce konkurencyjne, badania sugerują, że mogą wystąpić pozytywne efekty uboczne na szerszym rynku. Aukcje te będą odbywać się na giełdzie, a nie poza nią, więc już samo to powinno stanowić dużą wygraną zarówno dla detalu, jak i dla jakości rynku w ogóle.

Jeśli jednak aukcje te będą podzielone pomiędzy giełdy, trudne do zaangażowania dla różnych uczestników lub będą wzorowane na mechanizmach poprawy cen na rynku opcji - wtedy będę znacznie mniej optymistyczny co do ich wpływu. Będę miał dużo więcej do powiedzenia na ten temat w przyszłości.

Reforma Reguły 605 - ujawnianie informacji o jakości wykonania w miejscu/domach maklerskich - jest DŁUGI czas spóźniona. Jest to kwestia, którą forsuję od ponad 10 lat, a nawet złożyłem szczegółową propozycję do SEC z metrykami, które należy uwzględnić. Jest to często pomijane, ale ujawnianie informacji może mieć rzeczywisty wpływ.

Reforma wielkości kleszczy jest czymś, co podkreślaliśmy na spotkaniu z @GaryGensler - pomoże ona dać podobne możliwości poprawy cen na giełdzie i pomoże wyrównać szanse. Obecne regulacje są zaprojektowane w taki sposób, aby faworyzować hurtowników - musimy z tym skończyć.

Jeśli chodzi o wielkość tick'ów (obecnie 1 grosz na giełdzie), mam nadzieję, że obniżą je do pół grosza dla nazw ograniczonych tick'ami i albo pozostawią w spokoju pozostałe nazwy, albo zwiększą przyrosty. Jest to obszar, na którym oczekuję, że #wetheinvestors skupi się w naszym liście komentującym.

Pozostałe dwie zmiany będą miały na celu poprawę NBBO (włączenie nieparzystych partii i innych podobnych zmian) oraz przyspieszenie niektórych reform danych rynkowych, które zostały już zatwierdzone. Są to ważne i cenne zmiany.

Wielu z Was było sfrustrowanych powolnym tempem zmian w tych propozycjach - wierzcie mi, rozumiem to, pracowałem nad tymi kwestiami przez długi czas. Jednak w końcu nadeszła zmiana, która powinna uczynić rynki bardziej sprawiedliwymi i wypchnąć handel detaliczny z ciemności.

Jestem przekonany, że inwestorzy indywidualni, którzy zaangażowali się w tę debatę w bezprecedensowy sposób, robią ogromną różnicę. Nie tylko to, ale mamy silne miejsce przy stole - wzywaliśmy do wielu z tych reform i jesteśmy postrzegani przez SEC jako neutralna strona.

Zbyt długo hurtownicy i brokerzy PFOF "reprezentowali detal" - NIE WIĘCEJ. To nie jest czas, aby wycofać się lub odrzucić wysiłki SEC. Uwierz mi, że właśnie tego chcą te firmy! Kiedy jesteś cyniczny - oni wygrywają. Kiedy walczymy razem - nie mogą nas powstrzymać.

Chcą, aby inwestorzy detaliczni walczyli i nie zgadzali się ze sobą, będąc tak zdezorganizowanymi, jak to tylko możliwe. Za każdym razem, gdy SEC lub Gensler są zwolnieni, hurtownicy i brokerzy PFOF świętują. To jest czas, aby podwoić wysiłki, naciskać mocniej i upewnić się, że rynki są zreformowane prawidłowo.

https://twitter.com/dlauer/status/1595072309068533762

#gielda #gme