Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#uk

Pytanie na temat CV. Czytam, że CV powinno mieć do 2 stron a jak opisałem każdą pracę, którą wykonywałem to mam 4 strony.

Czy prace, które wykonywałem w czasie studiów (pracowałem w hospitality & retail) opisać jako jedno czy jak najlepiej zrobić żeby skrócić do tych 2 stron?
  • 10
@dnasstorm wszystko zależy od tego co masz w CV, jakie doświadczenie, jakie stanowisko. Jeżeli aplikujesz na pierwszą sensowną pracę po studiach i nie masz za wiele doświadczenia to wrzucenie info, że pracowałeś w pubie to dość ważna informacja dla pracodawcy bo daje szansę na to, że nie jesteś aspołecznym zjebem. Jeżeli masz już czym się pochwalić w CV to niekoniecznie.
@dnasstorm: Jako że pracowałem 2 lata w HR tutaj w UK w trakcie swojej kariery to najważniejsze jest tailorować swoje CV do danej pracy. Jak masz mało to zostaw sobie praktyki ze studiów itp, ale jak masz dużo to tylko to co przyda się w nowej pracy, ostatniej możesz poświęcić więcej linijek ale jakieś sprzed 5 czy 10 lat wystarczy po linijce w formacie data do data, firma, stanowisko albo nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MarianoaItaliano: Dzięki za odpowiedź. Z tego co czytałem to 90% (jak nie więcej) CV nie jest nawet czytanych przez człowieka, bo software sortuje i wybiera tylko 10% więc ważne są kluczowe słowa i ciągi słów z tego co wyczytałem.

Wychodzi na to, że przygotuję kilka wersji CV na różne stanowiska zamiast wszędzie wysyłać to samo.
software sortuje


@dnasstorm: W większości dużych firm CV skanują pod kątem keyworów typu teamwork, microsoft office i takie tam. Zazwyczaj pokrywa się z tym co jest w job description / person specification

Wychodzi na to, że przygotuję kilka wersji CV na różne stanowiska zamiast wszędzie wysyłać to samo.

@dnasstorm: I tak jest najlepiej. Zwracaj uwagę czy firma nie ma zanonimizowanego procederu aplikacji tj. zastrzegają że żadne CV czy cover lettter
jak ktoś miał hinduskie imie to miał większą szansę na zatrudnienie niż z imieniem afrykańskim czy coś, gdzieś czytałem o tym.


@MarianoaItaliano w jednej z firm w której pracowałem mocno się zastanawiali czy zaprosić gościa na rozmowę bo miał afrykańskie wykształcenie. W końcu zaprosili na rozmowę, okazał się biały więc go zatrudnili ( ͡º ͜ʖ͡º)