Wpis z mikrobloga

@Jovynsorek: 3 pkt dla Arabii to i tak sukces. Połowa Lewandowskiego czy Zielińskiego jest warta tyle co cały skład reprezentacji Arabii. Oni normalnie grają mecze z Palestyną, Timorem Wschodnim i innymi takimi reprezentacjami.

Nie awansowali ale w meczu z Polską przy odrobinie szczęścia mogli wygrać, a meczu z Meksykiem nie widziałem, ale wynik wynik jest przyzwoity
@Jovynsorek: I oczywiście zdaję sobie sprawę, że sam na boisko nie wychodził i nie grał. Miał pewnie zespół o mniejszym potencjale niż rywale, ale nie wykorzystał do końca tego entuzjazmu po 1 meczu. A takie zapatrzenie w niego trochę mi przypomina casus Benhakera i jego Trynidadu z mundialu w 2006 roku.
@Jovynsorek: Akurat Benhakker to fachowiec był, bardzo miło wspominam i współczuje mu tego co zastał w Polsce i konieczności współpracy z takimi leśnymi dziadkami jak Lato. Gdyby wtedy pomyślano o budowie systemu szkolenia w Polsce zamiast walczyć z Leo to może dziś mielibyśmy jakąś myśl szkoleniową i trenerów z europejskim doświadczeniem ;\
@MG78: Benhaker już był na ostatku kariery trenerskiej u nas. Nikt o tym nie pomyślał, ale po przegranym Euro można było zaproponować mu właśnie rolę w budowaniu futbolu w Polsce na lata, a Selekcjonera dać komuś innemu, młodszemu np Kasperczakowi. Z drugiej strony na tyle oczarował tymi kwalami do Euro 2008, że dano mu kolejną szansę, bo wcześniejsze zmiany po turniejach nie były skuteczne.
@Jovynsorek: Z tym młodszym Kasperczakiem to bym nie przesadzał bo on jest tylko kilka lat od LB młodszy. Bardzo szanuje go za osiągnięcia trenerskie, ale kadrę do prowadzenia powinien dostać raczej wcześniej. Niestety u nas przynajmniej w tamtych latach było bardzo źle jeśli chodzi o szkolenie i polska myśl szkoleniową. Ostatni Polscy trenerzy, którzy byli za granicą szanowani i mieli jakieś szanse na pracę w klubach czy z reprezentacjami w tamtym
@MG78: No mnie uwiera, że Kasperczak nigdy nie dostał tej posady z takim doświadczeniem jako Selekcjoner. Mówi się, że powinien być już zamiast Janasa, ale od Smudy też nie powinien być gorszy.