Wpis z mikrobloga

Najbardziej mnie boli, że przez to wyjście z grupy Michniewicz zostanie trenerem repry do co najmniej kwalifikacji euro 2024. A nie powinien. Fajnie by było jakby po mundialu trenerem zostało jakieś nazwisko zza granicy, które wie jak grać dobrą (niekoniecznie ofensywną) piłkę, żebyśmy chociaż nauczyli się dobrze bronić czy wyprowadzać kontrataki. Bo naprawdę nie jesteśmy w 2010, że jest posucha, mamy wielu piłkarzy światowej klasy, wielu młodych, którzy się będą jeszcze rozwijać, śmiem twierdzić, że nawet bez Lewego w 2024 będziemy mieli lepszy skład niż na EURO 2016, a to wszystko jak krew w piach, bo w Polakach dalej jest przeświadczenie, że jak wygramy ze Szwecją to jest to światowy sukces i limit naszych możliwości.

Ten mundial to tym bardziej pokazał, kiedy underdogi biły "lepsze" reprezentacje. I oczywiście - nigdy nie będziemy mieli takiej paki jak Francja czy Hiszpania, ale jednak chciałbym w niedzielę mieć chociaż cień nadziei, że za pomocą gry i szczęścia przejdziemy dalej. A obecnie jedyną nadzieję jaką mam, to że nie ośmieszymy się przegrywając 7:0. Teraz będziemy się cieszyć z sukcesu (remis ze słabym Meksykiem i wygrana z jeszcze słabszą Arabią Saudyjską), że wyszliśmy z grupy, ale w dłuższej perspektywie przypłacimy to brakiem jakiegokolwiek sukcesu w przyszłych latach.

Od 2010 mieliśmy może dwóch dobrych trenerów, którym jakoś szło, jeden krajowy (Nawałka u którego ciężko powiedzieć czy to fart czy umiejętności) i jeden zagraniczny (Sousa, który nie miał dobrych wyników, ale gra zaczynała jakoś wyglądać, a potem spie&*^lił ( ͡° ͜ʖ ͡°)), tak poza tym zatrudnianie jakichś pseudotrenerów z polskiej ligi, żeby ich pozwalniać po chwili - bo o dziwo - są ch&*owi XD

#pilkanozna #mundial #michniewicz #mistrzostwaswiata2022 #reprezentacja
Pobierz OktawianAugust - Najbardziej mnie boli, że przez to wyjście z grupy Michniewicz zosta...
źródło: comment_1669889449pcFiFo4r9LtYqvxTvdMbFp.jpg
  • 5
@OktawianAugust: Ja po cichu liczę, że van der Broom zostanie na dłużej w Lechu i coś osiągnie, a potem prosta droga do objęcia kadry. Najlepszy sposób na wdrożenie do polskiego systemu. Węgierski przykład powinien być dla nas wzorem.
Fajnie by było jakby po mundialu trenerem zostało jakieś nazwisko zza granicy, które wie jak grać dobrą (niekoniecznie ofensywną) piłkę, żebyśmy chociaż nauczyli się dobrze bronić czy wyprowadzać kontrataki.


@OktawianAugust: no ale jak? Wielu z tych piłkarzy gra w zagranicznych klubach, gdzie się robi te wszystkie rzeczy. Także mają zagranicznego trenera i coś się nauczyli. Czemu zatem w reprezentacji Polski nie potrafią grać?