Wpis z mikrobloga

@rhqq: tzn, ja już pracuję, w zawodzie; nie jestem programistą, aczkolwiek pracuję w IT, jako admin bardziej / wsparcie użytkownika; sektor medyczny.
A testy można wykonywać albo na sieci uczelnianej, albo po podpisaniu umowy, w prywatnym przedsiębiorstwie, a myślę, że raczej nie byłoby problemu z dogadaniem się z klientem; a mam kilku, gdzie fajnie są rozwiązane sprawy dot. bezpieczeństwa
Z drugiej strony, nie robiłem takich testów, w firmie był kiedyś pomysł, ale nigdy nie ma czasu na to;
w następnym semestrze, będzie przedmiot o bezpieczeństwie sieci
@rafal-masny: powiem tak, z własnego doświadczenia, nie warto bawić się w ambitne rzeczy. Nikt się o to nie zapyta nawet jak już pracujesz.
Myślisz, że kogokolwiek interesowało to, że miałem inżynierkę z kryptografii. No już.

Jak możesz wymyślić sobie temat, to zrób taki aby się jak najmniej przy nim narobić( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bad_Wolf: szczerze nie wiem na co mogę sobie pozwolić, bo pisać apki nie chcę, a jak już to w ostateczności.
a robienie rzeczy teoretycznych chyba na inzynierce odpada, bo to ma być coś w rodzaju badania
@rafal-masny: będziesz musiał się bawić w wymyślanie testów penetracyjnych, opisywania metodologii.
Kupa #!$%@? się.

Jak zdarza mi się uczestniczyć w takich testach komercyjnie to raport końcowy czasem ma 200+ stron.
50 stron to zazwyczaj mała sieć.

Chce ci się?
@Bad_Wolf:

będziesz musiał się bawić w wymyślanie testów penetracyjnych, opisywania metodologii.

Kupa #!$%@? się.

Zbiłeś mnie trochę z tropu..

Chce ci się?

Patrząc na zaproponowane inne tematy prac, ten wydawał się tym nieco prostszym. Większość to apki mobilne/webowe/IOT/AI i sam nie wiem. A jeżeli miałbym zaproponować temat, to w co iść, żeby "zrobić i się nie narobić". Najlepiej związane z sieciami, bo mam na razie dość tworzenia aplikacji
to w co iść, żeby "zrobić i się nie narobić". Najlepiej związane z sieciami, bo mam na razie dość tworzenia aplikacji


@rafal-masny: inżynierka to routing dynamiczny, jakieś różnice itp.
weźmiesz jakiegoś gns lub podobne i załatwisz to w 2 tygodnie( ͡° ͜ʖ ͡°)
ospf, rip, bgp

i przyda się w życiu zawodowym sieciowca
Ok, a coś w tylu projekt sieci komputerowej w placówce medycznej?


@rafal-masny: mógłby być
ale zderzenie z życiem może być trudne.
Najczęściej jak wchodzę do szpitala to vlan jest czarną magią, a routing jest marzeniem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bad_Wolf:
Projekt sieci to nie jest zbyt błahy temat jak na inżynierkę?
Na niektórych uczelniach to chyba nawet na zaliczenie labów z sieci trzeba przygotować projekt sieci właśnie; wiadomo, że mniejszy niż inżynierka, bo mniej czasu, ale jednak.

Coś w tym stylu (ofc, dłuższe itp) to dobry "wzór"? W sensie o tym mniej więcej miałaby być taka praca?
Może głupie pytanie, ale w takim projekcie, to raczej bez znaczenia co to
@rafal-masny: gotowca nie mogę ci wysłać

Brakuje analizy, ustaleń, założeń.
Informacji o projektowanym obciążeniu
QoS i parę innych rzeczy

Poszukaj jakiegoś SIWZ na budowę sieci, czasem taki projekt tam jest
gotowca nie mogę ci wysłać

Nawet nie proszę o to. Realizowałeś coś takiego?

Poszukaj jakiegoś SIWZ na budowę sieci, czasem taki projekt tam jest

Dzięki, poszukam.

Jak myślisz, taki projekt sieci na inż, to optymalny wybór? W sensie, żeby nie wkopać się w coś trudnego i żeby całkiem szybko to skończyć?