Wpis z mikrobloga

Mam dysk zewnętrzny Trekstor 1TB i wlączam go żeby kopiować na niego różne dane - nie pracuje ciągle, tak więc od tych 4 lat nie był zbyt mocno eksploatowany. Wczoraj sprawdzałem hdtune czy co tam stan i jest OK i błędów nie ma.

Po podłączaniu do laptopa z Win8 wyskakiwał komunikat żeby naprawić dysk...no ale ignorowałem ten komunikat i wszystko było ok. Tym razem chciałem pozbyć się komunikatu i dałem napraw dysk....

Teraz gdy się włącza to nie może go system odczytać...i tak pierdzi sobie i przestaje pierdzi i przestaje - regularnie. Czy ktoś wie co się mogło stać? Co ten windows zrobił #!$%@?? Mam tam wszystkie dane....WSZYSTKIE.

Podłączyłem go do innego kompa...też to samo!

Co ta pedalska #!$%@? funkcja zrobiła mi z dyskiem który używałem z 15 różnymi instalacjami od linuksa po windows! Miałem tam wszystko, jak dane znikną to po mnie.

Pomocy. #informatyka #pomocy
  • 6
@Tokra: Mam szczescie. Podlaczylem do kompa z linuksem i dziala! Zapedalony #!$%@? windows. Zawału dostałem prawie. Dlaczego windowsy nie widzą dysku?? Dałem funkcję napraw w win8 żeby zniknął ten komunikat i spieprzyło się coś wtedy....masakra.
@Kaphadri: robiłem pełny backup kluczowych danych dopiero 2 miechy temu od tego czasu sporo doszło i miałbym problemy. Nie ogarnąłem jeszcze backupow bo mam dużo danych. Trzeba będzie pomyśleć chyba nad jakimś raid.
@Kaphadri: nie da rady...tzn. myślałem nad pełnym ZERO-KNOWLEDGE np. SugarSync ma taką usługę (innej opcji nie ma żebym zaufał) ale stwierdziłem, że skoro mam już lapka z usb 3.0 to kupię pendrive o dużym rozmiarze też USB3.0 i tak będzie najlepiej. Do tej pory miałem Wuala ale nie przedłużyłem abonamentu a u Kima Dotcoma na tych 50GB w MEGA jakoś boje się trzymać po historii z MegaUpload.
Ostatnio natrafiłem na coś takiego: http://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_Sync

Synchronizacja danych z wykorzystaniem p2p. Bardzo fajnie to działa. Możesz sobie synchronizować wygodnie dane między różnymi systemami. Jeżeli nie straszna Ci ciągle działająca maszyna (rachunki za prąd itp.), możesz rozpatrzeć wiecznie włączony serwer synchronizacji. Po lanie jest to szybkie rozwiązanie i bardzo wygodne. No i żaden zewnętrzny serwis nie przetrzymuje Twoich plików.