Wpis z mikrobloga

Macie jakis sposób może na zoptymalizowanie/zmniejszenie uzycia pamięci RAM? Telefon lubi złapać ścine czasem przy wychodzeniu z aplikacji i łapie sekundowy lag na lockscreenie. Majstrowałem już przy:

1) Force GPU rendering

2) Zamroziłem Titanum Backup'em zbędne śmieci

Telefon zrootowany (stockowy 4.3 + kernel Boeffla v2)

Galaxy SIII

#android #pytaniedoeksperta
  • 17
@bercik999: Z jednej strony nieużywany RAM to zmarnowany RAM, ale te lagi mnie już troche denerwują. W takim razie pozostaje mi zainstalować jakiegos customa. Tutaj rodzi się drugie pytanie. Jest jakiś jak najbardziej zbliżony do stockowego?
@Royal_Llama: lagi nie muszą wynikać z zajętego ramu. Miałem motorolę defy, tam było 512 ramu i na pierwotnym androidzie to działało ładnie, potem z każdą kolejną instalacją customa (cyanogen) było gorzej, teraz mam Note 2, zainstalowane ze 20-30 aplikacji i brak lagów, a ram cały ciągle zajęty, od pierwszego włączenia telefonu właściwie. Jedyne co to apka wykopowa często się #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Royal_Llama: do tego wgraj sobie jakiegoś innego launchera, polecam Novę

@bercik999: jakiego roma używasz? U mnie Omni 4.4 + KK Launcher, całkiem zgrabnie to działa chociaż narzekam na czas pracy na baterii :(

Czekam na oficjalnego 4.4, coś może wiadomo kiedy będzie? (mowa o nołcie)
@xxcuzzme: 4.1 stock, na razie nie odczułem potrzeby zmiany, ale jak już to będzie to Tigra, albo ditto raczej, podoba mi się że jest tam obsługa rysika tak jak w note3, a na czas pracy baterii nie narzekam, jeden dzień przy ostrym użytkowaniu wytrzymuje, więc jest ok.
@bercik999: Ja zmieniłem z jednego względu, oryginalne DPI to marnowanie potencjału ekranu a na stockowym każda możliwa apka się krzaczyła po zmianie DPI.

Wannam na nołcie też robi robote, rysik i cały pakiet samsunga przy czystym i lekkim romie, długo używałem.

Obsługę rysika jak w nołcie (Airpen?) możesz dodać poprzez xposed.

Bateria trzyma jeden dzień maks przy bardzo lajtowym użytkowaniu dlatego czekam na oficlajnego 4.4, pamiętam jak na początku trzymał mi
@xxcuzzme: Też bym chciał kitkata, podobno tam się wzięli porządnie za optymalizację, co do baterii to polecam taką zewnętrzną, ~50zł, a w internecie pewnie jeszcze taniej a dość dużo daje. Dzięki za xposed, na pewno pewno się temu przyjrzę!