Wpis z mikrobloga

#siekierates #film #godzilla #godzilla2014 #kino ##!$%@? BEZ SPOILERÓW

Od kiedy tylko usłyszałem że ma powstać reboot Godzilli wiedziałem, że jest na co czekać, apetyt zaostrzyło to że newsy mówiły, że ma on być zrobiony 'na poważnie'. I z rozmachem. Z dużym rozmachem.

To jedna z tych produkcji, którą w wiadomościach na fllmwebie nie nazywano po prostu filmem tylko widowiskiem. I słusznie bo nowa Godzilla widowiskiem jest epickim

Właśnie wróciłem z kina, jechałem specjalnie 35km(i 2gie tyle z powrotem) ale było warto i piszę krótką opinie 'na gorąco'. Nie mam się do czego przyczepić(oprócz tego, że obraz 3D w moim guwnokinie Helios momentami był za ciemny, bo te pazerne szuje oszczędzają na projektorach).

Ta superprodukcja, to nie kolejna bajeczka o walkach potworówpatrz Pacific Rim

Nowa Godzilla to mroczna wizja zagłady. W poszczególnych scenach zwracałem uwagę na to, że to co dzieje się na ekranie to po prostu obraz katastrofy. Zniszczenie jakie sieje MUTO(o nim dalej) jest przytłaczające. To trzeba zobaczyć w kinie i poczuć wibracje foteli spowodowaną kinowymi subwooferami.

Film jest nasiąknięty napięciem które jest budowane stopniowo a dopiero po dłuższym czasie reżyser Gareth Edwards decyduje się na pokazanie Godzilli w całej okazałości.

Aktorsko obrazjest poprawny(szczególnie spoko Bryan Cranston i Ken Watanabe). Efektów specjalnych nie da się już chyba przebić bo filmowy wspięli się na szczyt już kilka lat temu. Niemniej sceny zniszczeń nie są 'nijakie' jak w 'Battleship' czy 'Transformers', są po prostu genialne, kto widział ten wie. Szczególnie sekwencja w Honolulu(FTW!), scena na Golden Gate czy 'narodziny' MUTO w Tokio. Co do samych potworów(w końcu to 'Kajiu Movie') to powiew świeżości.

Kajiu w 'Pacific Rim' były zajebiście wykreowane ale MUTO(polskie tłumaczenie GNOL[Gigantyczny Niezidentyfikowany Obiekt Lądowy]) to najstraszniejsza kinowa bestia od czasów Obcego.

Są sekwencje w których bohaterowie są z nim w bezpośrednim kontakcie na bardzo małej odległości(scena na torach, sic) które dosłownie ściskają żołądek. Sam Godzilla to cud designu oraz grafiki komputerowej – ziejący grozą i atomowym oddechem majestatyczny kolos.(via filmweb)

Muzyka Desplata wpada w ucho i dobrze uzupełnia film ale jakoś specjalnie się nie odznacza. Efekty dźwiękowe natomiast(m.in. ryk Godzilli)... Oscara przyznałbym

Dobra, żeby już nie przynudzać jeśli ktoś to w ogóle przeczytał do końca moje wypociny dodam tylko, że jeśli lubi się posępny, ciężki klimat w połączeniu z obrazem apokaliptycznego zniszczenia i 100 metrowych potworów powinien być zachwycony. Ja, jako fan amerykańskich blockbusterów jestem.

8/10
Pobierz SiekYersky - #siekierates #film #godzilla #godzilla2014 #kino ##!$%@? BEZ SPOILERÓW 
...
źródło: comment_Dw32B9I0DVGzlWrhK3or5nwmeUdn9SYK.jpg
  • 3
dla mnie film dość biedny. połowa scen to sceny w stylu "o #!$%@? godzilla zaraz zrobi #!$%@?" po czym jest cięcie i sceny z żołnierzykami, a potem cięcie i widok rozpiżdżonego miasta.

tylko kilka scen wartych uwagi.