Wpis z mikrobloga

@mx2: tak bodajże zakłada standard adresów mailowych - kropki są ignorowane. Drugim fajnym ficzerem jest sufiksowanie adresu przez wstawienie plusa na końcu nazwy: imienazwisko+costam@gmail.com -> też dojdzie na adres imienazwisko@gmail.com
@mx2: nie widzę problemu prawdę mówiąc. Być może ktoś miał podobne nazwisko, ew. źle zapisano e-mail. Ta osoba nie mogła mieć maila "imie.nazwisko@gmail.com" jeśli Ty masz "imienazwisko@gmail.com", więc to zwykła pomyłka w imieniu lub nazwisku (ew. ich kolejności).
@mx2: Czyli to nie była wiadomość skierowana do Ciebie? W takim razie błąd popełnił ten student - może nie wiedział jakiego ma maila ;) Ja często dostaję maile aktywacyjne np na facebooka na adres w prywatnej domenie - jadzia@nazwisko.pl i podejrzwam, że owa jadzia po prostu nie rozumie jak działa email, więc wpisuje swoje dane ;)
@rss: Widocznie żle go zadresowali. Spoko już rozumiem o co cho. Dobrze wiedzieć często pytali mnie czy kropeczka między imieniem a nazwiskiem teraz już wiem że to bez znaczenia ;)
@mx2: to jeszcze jedna ciekawostka: adresy można modyfikować tak, aby łatwiej się potem katalogowało pocztę. Przykładowo: ludziom na uczelni podajesz adres imienazwisko+uczelnia@gmail.com i ustawiasz sobie filtr, który wszystkie rzeczy wysłane na ten adres wrzuci np. do katalogu "Uczelnia". Treść po plusie jest dowolna. :)
@chester: Właśnie problem w tym że nie do mnie a ja dostałem ;) widocznie babeczka nadając się pomyliła, wysłałem jej maila o pomyłce pewnie to wyprostują. I tyle czasu biedna Jadzia jest bez facebooka ;)

@rss: O tym tez nie wiedziałem a może być przydatne, dzięki za informacje, posprawdzam sobie jak to działa w praktyce ;)