Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie powiedzcie mi co sądzicie o anime Gosick, skończyłem kilka dni temu i mnie feelsy do teraz trzymają. Przy każdym odcinku można było obwinąć się kocem i złapać kubek gorącego kakao, tak przyjemnie jeszcze żadnego anime mi się nie oglądało (przegoniło w moim rankingu #comfy nawet Sora No Woto). Strasznie spodobały mi się klimaty europy ~1920r, bliskość obu wojen, ubiór postaci z tego okresu a zwłaszcza wymyślne suknie Victorique. Na plus było też to, że nie trzymali w napięciu z rozwiązaniem zagadek do początku następnego odcinka. Zauważyłem jednak, że jest mało popularne, nawet dobrych amv'ek na youtube to ze świecą szukać, raz tylko co widziałem to jeden obrazek na mirko z randomanimeshit. A może to ja tak zawyżam a tak na prawdę to lipka? ()

Jak myślicie będzie jakaś kontynuacja czy coś ?

Zawołam też #manga może coś wiecie, słyszałem że wychodzi Gosick RED ale podobno 2/10.

#anime #gosick

  • 3
@Grajek44: Mi z całej serii najbardziej podobał się pierwszy ED. W sumie dałem serii 7/10, ale z perspektywy czasu nie wiem czy zakwalifikowanie jej jako "dobrej" nie było nieco na wyrost. Klimat też nawet mi się podobał, ale czułem że przez sporą część odcinków seria dreptała w miejscu. Postacie niby były w porządku, ale też nie wybijały się w żaden szczególny sposób.

Wiele więcej nie pamiętam, co też nieszczególnie o serii