Wpis z mikrobloga

Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników kolarstwa do Eurosportu na szósty etap wyścigu Vuelta a Espana. Dziś z lekkim poślizgiem, bo przedłużyło się wioślarstwo :/

Dziś kolarze pokonają 167,1 km jadąc z Benalmadeny do La Zubii. Początek wyścigu będzie wzdłuż wybrzeża, więc znów będzie można poczuć mega wakacyjny klimat :P Na trasie przygotowano 2 premie lotne i 3 górskie, z czego ostatnią na finiszu :D Mam nadzieję, że będzie się działo :) Ciekawa jestem jak Contador spisze się na podjazdach po tej swojej kontuzji w TdF. Mam jednak wrażenie, że dzisiejszy etap może należeć do mocno przeze mnie nielubianego Quintany...


Wczorajszy finisz był dość ciekawy :P Niezmiernie rozbawił mnie Bouhanni, który tak uparcie i długo protestował oskarżając Degenkolba, który nota bene wygrał ten etap, że zajechał mu drogę. Jakby nie mógł go objechać z lewej strony, tylko się uparł, że chce koniecznie przy tych barierkach jechać, gdzie przecież było ciasno. Cóż, moim zdaniem żadnego zajechania nie było, a Francuz po prostu nie potrafił pogodzić się z przegraną ;)

Fajnie też zaszaleli wczoraj kolarze z Saxo - wykorzystując boczny wiatr rozerwali peleton - bardzo podobała mi się ich akcja. Nieco mniej do śmiechu było komentatorom, kiedy okazało się, że w tej drugiej części peletonu znalazł się nasz Przemek Niemiec. Na szczęście na ostatnim podjeździe (ok. 15 km przed metą) udało się tej grupie połączyć z czołówką. Polak utrzymał swoje 16 miejsce w generalce :)

Poza tym wczoraj na trasie można było podziwiać naprawdę piękne widoki - mnie zauroczył ten cudowny most :) i ogólnie zachwycają mnie te miasta na skałach :D

Generalka:

1. Matthews

2. Quintana +00'13"

3. Valverde +00'20"

4. Uran +00'24"

5. Caruso +00'26"

6. Rubio +00'26"

7. Zubeldia + 00'29"

8. Kelderman +00'32"

9. Contador +00'32"

10. Gesink +00'32"

16. Niemiec +00'45"

Koszulki:

- czerwona - Matthews

- zielona - Degenkolb

- w niebieskie kropki - Mas Bonet

- biała - Pardilla

najaktywniejszy kolarz: Ligthart

Serdecznie zapraszam do oglądania i oczywiście do dyskusji :)

Wołam moją kolarską spamlistę: @Traviu @Bunkier @Navrazz @hqvkamil @TwardyDziad @wspodnicynamtb @gato @drhipis @Randallovy @PingwinAstronom @szoon @Bosser @stekelenburg2 @precedens @maciejbo1 @ReeGall @ktostujestdieselem @kam1l @PawelKopko @rooger

#kolarstwo #vuelta #vueltaespana
Pobierz Aviendha - Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników kolarstwa do Eurosportu na szós...
źródło: comment_WCT9BFRR25xF12AGASkg1UOn2gLUdC3z.jpg
  • 41
@Aviendha: Purito dziś moze wygrać.

Mnie szkoda Przemka bo nikt mu nie pomaga w ekipie lampre każy jedzie na siebie, banda jełopów.

Buhani troche tak na wyrost płakał. Jednak jakby miał miejsce to kto wie czy nie wygrałby. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-