Wpis z mikrobloga

Kolega chce kupić prezent swojej dziewczynie, padło na a aparat fotograficzny. Z racji że kiedyś strzelałem troche zdjęć, podpytywał mnie czy lustrzanka będzie dobra bo w sumie, to koniecznie musi być lustrzanka bo to "lustrzanka" inaczej brzmi niż cyfrowka. Zapytalem go jaki rodzaj lubi robić zdjecia, aparatem ktory akutalnie mają, jak czesto i do jakiej kwoty ma byc nowe cacko (coś okolo 2500zl) itd. i z tego co mowil wywnioskowałem że zdjecia robi w domu albo jak gdzieś razem wyjdą. Odrazu odradzilem kupna lustrzanki i polecilem co innego, ale znajomy stwierdzil ze jednak lustrzanka to lustrzanka.

Co myslicie, czy faktycznie lustrzanka bedzie odpowiednia? Moze macie jakies pomysły?

#fotografia #pytanie
  • 10
@Anderzone: na cholerę jej lustrzanka w takim układzie? Kompakt lepszy, mały, zmieści się wszędzie, z automatu zrobi przyjemne zdjątko. No chyba, że zakłada, że jednak się zainteresuje tematem i będzie chciała robić coś bardziej zaawansowanego ze zdjęciami.
@preditio: ale ona foci tylko w domu podobno, po kiego jej body z obiektywem. Ja mam taki podstawowy zestawik, a i fajniejsze zdjęcia się da zrobić, jak się wie jak ;) Ona tego prawdopodobnie nigdy nie wykorzysta, bo będzie jechać na automacie.