Wpis z mikrobloga

#piwo #craftbeer #browarolimp #pijeszto

Dawno nie piłem nic od jedynego (no już nie, doszedł Perun ( ͡° ͜ʖ ͡°)) prawilnego browaru na wykopie :) Ostatnio trafiło się kilka nowości a i tak wszyscy ciągle mówią o tym Hadesie ;) Ja na pierwszy ogień wziąłem Eris. Lubię w piwach Belgię, lubię IPA powinno być ok.

Muszę przyznać, że estetyka etykiet w przypadku Olimpu rozwinęła się kosmicznie. Te nowe prezentują naprawdę światowy poziom.

A samo piwo? Piana niezbyt okazała, dosyć niska i dość szybko opada do kilku milimetrów i tak się chwilę utrzymuje. Lekko oblepia szkło.

Zapach bardzo fajny, lubię takie klimaty. Głównie czułem amerykę (owocę, cytrusy i intensywne zioła/trawę). Belgia pojawiała się w tle, raczej drożdżowym zapachem.

Smak był mocno wytrawny. Goryczka wyższa niż się spodziewałem, dość ciężka, pestkowa, cytrusowa z dodatkiem lasu. W piwie można wyczuć sporo nut zieleniny, trawa, zioła i bliżej nieokreślone liście. W tle są lekkie słodkie cukierki. Pewnie jakbym czytał ten opis to bym pomyślał, że piwo jest ciężkie i nieprzyjemne. A jest zupełnie odwrotnie. Poszczególne składowe wydają się odrealnione, ale całościowo jest to fajna kompozycja, piwo jest dobrze pijalne i przyjemne. Bardziej letnie niż jesienne :)
Pobierz zbyszek_cz - #piwo #craftbeer #browarolimp #pijeszto 



Dawno nie piłem nic od jedyn...
źródło: comment_XmkyNJmxc70UsFSHYEegSLPFjqa1RKg6.jpg
  • 7
No ale na temat swoich piw warzonych komercyjnie dłużej wypowiada się Marcin, bo Olimp powstał wcześniej. Zresztą, to bez znaczenia, mam w zanadrzu i jedno piwo od Was, też wrzucę ocenę i rachunek prawilności będzie wyrównany :)