Wpis z mikrobloga

samochód wykręcić/wychamować


@Janusz_Radek: dlatego powinien zacząć hamować już w pewnej odległości przed przejściem.

Takie wymysły oduczają ludzi odpowiedzialności za własne życie.


@Janusz_Radek: obecny stan prawny to prawo silniejszego i czajenie się pieszych na przejściu. a jak przejście dla pieszych jest wieloczęściowe to już w ogóle zaczyna się zabawa.

I statystyki śmierci na pasach mówią zupełnie co innego. To w tych krajach gdzie pieszy nie ma zawsze pierwszeństwa jest najwięcej wypadków,
@durielek: najlepiej to w ogóle zakazać samochodów. Juz widzę jak kierowcy respektuja to prawo przy np. Łódzkiej infrastrukturze gdzie co 50m masz pasy remont dziurę korek dostawczaka na awaryjnych rowerzystę zula z wózkiem itd przez co 13 km z pracy do domu pokonuje w godzinę a autobusem w niecałe dwie.
@Janusz_Radek: tak jak mówiłem - sowiecka logika i myślenie. JA JADĘ więc W DUPIE mam cudze życie i się nie będę zatrzymywał!. Dopiero w areszcie dociera do takiego homo sovieticusa co zrobił.

jak bylem w UK to przy osiedlach mieszkalnych co kilkadziesiąt metrów są progi zwalniające i przejścia dla pieszych i wszyscy się zatrzymywali. NIE MOŻE BYĆ!!!