Wpis z mikrobloga

Mirki, tl;dr: Uważajcie na chytrych konduktorów z Przewozów Regionalnych.

Przedwczoraj spotkała mnie ciekawa sytuacja, kiedy jechałem po pracy do domu. Słowem wstępu- jeżdżę na trasie Opole Główne - Wrocław Muchobór z przesiadką we Wrocławiu Głównym. Pierwsza częśc trasy obsługiwana jest przez Przewozy Regionalne (PR), natomiast dalej jadę Kolejami Dolnośląskimi (KD). Jak wracam, oczywiście, kolejność odwrotna. Zależnie od miesiąca kupuję albo miesięczny albo każdego dnia jednorazowe bilety, gdy ilość przejazdów jest mniejsza i nie opłaca się kupować miesięcznego. Jadąc do Wrocławia, kupuję bilet w automacie; w drugą stronę u konduktora w KD.

Od roku targam na tej trasie +/- 3 dni w tygodniu i nigdy nie było żadnych problemów. Do czasu. Przedwczoraj Konduktor w PR, sprawdzając mój bilet, powiedział, że 'tym razem uznam Panu ten bilet, ale następnym razem potraktuję go jako fałszywy'.

Ja: _ A dlaczego tak?

K: Ponieważ drużyna konduktorska z KD nie może Panu takiego biletu wystawić i taki bilet jest nieważny.

Ja: Aha.

W sumie stwierdziłem, że dziwna sprawa bo nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi w związku z tym, że mam bilet wystawiony przez konduktora KD. Pomyślałem, że może coś się zmieniło po 15 grudnia wraz ze zmianą rozkładów - jakieś umowy między spółkami wygasły czy jaka cholera i cieszyłem się, że nie #!$%@?ł mi kary za jazdę bez ważnego biletu.

Następnego dnia zapytałem w KD czy ich bilety są honorowane w PR na tej trasie. Konduktorka powiedziała, że jak najbardziej i nie sprzedawaliby biletów na tą trasę jeśli bilety nie byłyby ważne. Opowiedziałem jej o co chodzi, na co ona zrobiła wielkie oczy a potem ze zrozumieniem pokiwała głową i powiedziała, że niektórzy konduktorzy w PR to cwaniaki i straszą pasażerów, żeby kupowali u nich bilety, z czego mają prowizję. Na ile to zgodne jest z prawdą, tego nie wiem; musiałby się wypowiedzieć ktos, kto pracuje w PR.

Sprawdziłem na stronie PR i jak byk napisane jest, że bilety KD są honorowane w pociągach PR. Także uważajcie Mireczki, a konduktorowi serdeczny #!$%@? w serce. Jak go spotkam jeszcze raz to nie popuszczę dziadowi. ()

#oswiadczenie #pkp #historiezpkp #przewozyregionalne #kolejedolnoslaskie #gorzkiezale #opole #wroclaw
  • 6
@firmowy_leser: teraz u nas na dolnym śląsku są niezłe jaja, bo KD przejęły trasę wrocław - jelenia góra, więc PR stracił bardzo dużo. rozmawiałem z konduktorem czy oni w KD będę honorować bilety internetowe PR. odpowiedział mi tylko, że póki co nie, bo PR robi problemy ze wszystkim teraz, także też polecam uważać.