Wpis z mikrobloga

Postanowiłem sobie zbudować trójkołowiec, tak poprostu, bo mogę :D

-Koła pochodzą z zabawki RC

-Silniki też z zabawki, normalnie jest jeden który napędza cały samochodzik, tutaj są dwa :]

-Rama jest z plexi, wyciąłem ją wiertarką robiąc otwór obok otworu

-Ogniwa pochodzą ze starego akumulatora do laptopa, jest tu ponad 12Ah i 12V

Aktualnie myślę nad mocowaniem Raspberry. Ogólnie ma być to maksymalnie mobilne, na raspberry będzie serwer napisany w pythonie, karta Wi-Fi będzie działała w trybie tetheringu i tworzyła własną sieć WiFi. Z aplikacji na telefonie łączymy się z tą siecią i sterujemy pojazdem wysyłając\odbierając dane do\z serwera. Do raspberry będzie podłączone arduino, bo w Arduino mam lepszą kontrolę nad PWM do sterownika silników, i jest wbudowany ADC więc będę mógł kontrolować stan baterii, do tego Arduino trudniej spalić i jest tańsze jak coś spieprzę :D Komunikacja będzie przez i2c.

To tyle, tak się tylko chciałem pochwalić, i może kogoś zmotywować :D

#raspberrypi #arduino #diy #elektronika #skewdiy
Pobierz skew - Postanowiłem sobie zbudować trójkołowiec, tak poprostu, bo mogę :D

-Koła poch...
źródło: comment_c8MU0yHqQRi5peGE0zUcAhy9UPwyAqrY.jpg
  • 27
@skew: plekse mozna tez ciac na goraco, tylko pozniej trzeba szlifnac. Nie kalecz naszych oczu, wyszlifuj ja. A jak jestes z Krakowa to sam Ci to zrobie tylko przyjedz.
@saper152: Zupełnie tak nie sądzę, marnotrawstwo możliwości RPi to używanie go jako home center, a robienie jakiegoś ciekawego projektu to coś do czego malinka została stworzona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście mam zamiar dorzucić do tego jakiś stream kamerki podczerwieni, czujniki odległości, światła, tryby pracy (Zdalne sterowanie, omijanie przeszkód, light follower, tryb hybrydowy (zdalne sterowanie które uniemożliwi wjechanie w ścianę) itd. itd.)

Aleście się uczepili tego wycięcia
@msichal: Dlaczego używam Arduino:

1. Bo mam

2. Bo jest tanie

3. Bo mogę

4. Bo ma 4 PWM, do tego mogę zmienić ich częstotliwość.

5. Bo ma wbudowane ADC

6. Bo mogę dokładnie mierzyć odległość za pomocą ultrasonicznych czujników

7. Bo nie spalę raspberry gdy coś źle podepnę (Jedno raspberry już spaliłem (,))

8. Bo arduino jest mniej awaryjne

itd. itd.

@OrestesGaolin: Te gumki trzymają
@msichal: Żeby mieć stream kamerki? Poza tym raspberry leży na regale i mi się kurzy, a nie chcę nic kupować specjalnie dla tego "projektu", jak już wspominałem, to nic profesjonalnego, po prostu nudzi mi się, to robię :)