Wpis z mikrobloga

z fb. #coolstory
Taka sytuacja.
Siedzę sobie w kawiarni. W towarzystwie laptopa konsumuję szarlotkę i popijam ją obrzydliwą kawą z pianką z soi modyfikowanej genetycznie. Jestem gdzieś tak w połowie ciasta, gdy tymczasem do mojego ukrytego w kącie dwuosobowego stolika podchodzi kelner.
- Przepraszam, długo pani jeszcze zejdzie?
Rozglądam się. W drzwiach kawiarni stoi 15-osobowa grupa (wiek 65+).
- Siedzę tu od 10 minut. Jest południe. Już zamykacie? - Pytam.
- Eee, bo przyszli Niemcy, a jest za mało miejsca.
W sumie chwilę się waham i nie wiem, co odpowiedzieć. Ostatecznie stwierdzam: "Jak skończę, to wyjdę".
Kelner podszedł do Niemców, najwyraźniej tłumacząc, że w kawiarni jest za mało miejsca, bo siedząca naprzeciwko mnie para, też chyba nie zamierzała ustąpić.
Podchodzi do mnie jeden z Niemców (ok. 75 lat) i mówi po niemiecku: "Czy pani nie rozumie, że jest nas dużo?".
-W Polsce mówimy po polsku więc jeżeli coś pan chce, to proszę mówić do mnie w moim języku - odpowiadam oczywiście po polsku.
Na to Niemiec na całe gardło do swoich znajomych:
-Czy ktoś rozumie, co ta bezczelna polska #!$%@? do mnie mówi? Oni nigdy się nie nauczą.
Normalnie, jak nigdy, nie wytrzymałam i w jednej chwili wyszła ze mnie cała ksenofobia...
-Czy byłby pan uprzejmy zabrać swoją starą esesmańską dupę z mojego kraju? Bo bezczelne niemieckie #!$%@? chyba nigdy się nie nauczą, że nie są u siebie - odpowiedziałam płynną niemiecczyzną z czego dumna nie jestem...

Wyszli urażeni.
  • 151
@Coolek: madrze prawisz wedrowcze :) ale dlaczego niby jezyk polski nie mialby byc taką "lingwistyczną francą" ? :) jasne ze jest trudny ale polaczki takie durne a go umio jakos :) to mądry, szlachetny narod niemiecki moglby, jesli juz sie fatyguje na swoje dawne ziemie, nauczyc sie chocby paru zwrotow po cebulancku ;)
@kwirynal: Po co ma sie uczyc tych paru zwrotow, skoro nie zrozumie odpowiedzi? Nauczyc sie paru zwrotow to chwila, zrozumiec odpowiedz to 1-2 lata nauki.
Nikt dla tygodnia za granica nie bedzie poswiecal takiego czasu, zeby zapytac sie o droge.

Pomimo poczucia Polakow o byciu Wilkenrodem narodow, to naszym jezykiem wlada malo osob, a gospodarka kraju nie jest na tyle potezna, by te mala liczbe rownowazyc.
W dodatku jesli ktos mowi
@kwirynal:

ale dlaczego niby jezyk polski nie mialby byc taką "lingwistyczną francą" ? :)

Może dlatego, że Polska jest czwartorzędnym, śmiesznym państewkiem z zerowym znaczeniem na arenie międzynarodowej, a polszczyzna jest w czołówce najtrudniejszych do opanowania języków?
Fejk czy nie fejk, pokrywa najbardziej #!$%@?ące zachowanie obcokrajowców w Polsce: podchodzenie i #!$%@? we własnym języku będąc za granicą. Mistrzami w tym są Francuzi, Rosjanie i właśnie Niemcy. Ja jakoś, jak jestem w kraju, którego języka nie znam to najpierw grzecznie pytam czy dana osoba może mówi po angielsku a jak nie to przepraszam i odchodzę.
@Coolek: dziekuje za przyklad z Azjatami - to w zasadzie wyjasnia sprawe - morzna? morzna! (Jak mawia nasza Głowa) :) Obysmy zostali drugą Japonią

@Dutch: przekonałeś mnie! Wszyszko #!$%@?! :)
@Rush_Hassan: po czym wnosisz, że nie fake? Bo dalej odgrywa rolę? Po ~4k lajkach ma napisać "mam was naiwne cwele, zmyśliłam to!".
Bardzo wygodnie nie podać miejsca, żeby czasem ktoś nie zweryfikował jej, do bólu stereotypowej, historyjki. "Patriotyczne" wrzuty na jej profilu jakoś pasują do całości.
Babka która to napisała jest "dziennikarką" w portalu "wDolnymSlasku.pl", jak nie trudno zauważyć, to jakaś odnoga wPotylice, więc nie dziwota, że jakieś fejkowe historyjki takich treści produkuje.

@Ashtraygirl:

najbardziej #!$%@?ące zachowanie obcokrajowców w Polsce: podchodzenie i #!$%@? we własnym języku będąc za granicą

Polacy ROBIĄ TO SAMO ZA GRANICĄ, tylko wtedy nie ma prucia dupska, bo to Polacy. Trochę jeździłem tu i tam i zawsze wygląda to tak samo - "Nie
żenada zajmować w pojedynkę miejsce, które mogłoby przysłużyć się kilkunastu osobom... bez względu na to jakiej narodowości są. P.S. beznadziejny fake :-)

@InsaneMaiden: W lepszych restauracjach klientów rozsadza obsługa i robi takiego tetrisa, by jak najmniej miejsc się marnowało.
@jamesbond007: Odezwij się gdy będziesz w Norymberdze dam Ci namiary na co lepsze restauracje z tradycją na runku. Zdziwisz się wysokim poziomem kultury. Nie to co zazwyczaj w Polsce - klientela rozchodzi się po lokalu nie wiadomo gdzie, a potem jakiś tfwnogf siedzi przy 6-osobowym stoliku.
@Slashowa: Czy naprawdę wszyscy musicie podłapywać te głupkowate opisy w stylu "rak". Co to ma w ogóle znaczyć?
Jakaś banda wyrostków na zagranicznych portalach przyjmują to do swojego codziennego słownictwa i oczywiście ta super moda musi przyjść i do naszego kraju.
@wszyscy_powyżej: jeżeli ten stary Niemiec faktycznie użył sformułowania "polska #!$%@?" to ta Pani zrobiła najsłuszniejszą rzecz pod słońcem że go #!$%@?ła z góry na dół. Chcecie cywilizacji? To mógł się dziad np. po angielsku odezwać a nie zawieśniaczył po niemiecku w obcym kraju @Slashowa: ja Ci serdecznie współczuje użerania się z tymi wszystkimi debilami powyżej, stulejami bez godności i honoru, sprzedajnymi matołami, które by się pewnie jeszcze cieszyły że je
@kuba_q2: Czy naprawdę wszyscy musicie podłapywać ten głupkowaty sposób zapisywania nicków z "podłogą"? I jeszcze z użyciem niepolskich liter? Jakaś moda przychodzi zza granicy, a tu wszyscy ją podłapują i super, bo przyszła do naszego kraju.
@Slashowa: lol, to nie chodzi o sam fakt ze jest to fejk, tylko o jego perfidie, instrumentalizm. pretensjonalna bzdurna historyjka idealnie (przypadkiem?) celująca prosto w czułe punkty takiej typowej januszowej dumy n prymitywne granie na emocjach. od samego poczatku do konca nastawiona na lajki, plusiki, a fakt ze takie cos trafila na glowna jest NAPRAWDE rozczarowujace. mozna by tam by jeszcze dodac cos o tym, ze bohaterka miala dziadka ktory zginal
a jak jakies media to podchwyca i sprawa zrobi sie glosna to zaloze sie ze autorka zapomni jaka to byla w ogole restauracja :) albo wymysli cos innego. to sie nie wydarzylo, moje drogie pelikany.
pestis, ateibok, bslawek, Meos, jaktomozliwe, dupcynger, lapampek, bleble, calka, dylann, kalafanty, maozol, pavulon78, sirKruk, deckard89, zaqwsxdsa, Kozac, rotrexo, pstjepan, devean, Leia, kajelu, sobim, bobudowniczy, mrleibo, migut, policjaa, stekol99, Jefrey, DoTheMonkey, epi, mlodzian, kw401, shadowsof2, laza, wiaderkoo, ryo1987, euklides, T72, slucham, phat, miotaczmaczet, elvisiako, karmelkowa, MMaros, Kaoz, gleorn, LetMeCaptureIt, Szinek, sagan, Shen, kartofl, krulmakaronu, Askyn, SwobodnyDzordz, yorkel, palecbiskupa, juliejuls, chodzacyinternet, Lsrd, Villein, Neutrin, szycho1992, Elenea, KoniecznaKoniecznosc,