Wpis z mikrobloga

Mireczky, potrzebuję waszej rady! Od 2-3 lat bezskutecznie próbuję nauczyć się jakiegokolwiek języka programowania ale zawsze mniej więcej w połowie książki czy jakiegoś kursu tracę zapał (#prokrastynacja motzno (,) ) i się poddaję. Tym razem ma być inaczej - czuję, że chce nauczyć się jakiegoś języka od początku do końca i jestem zdeterminowany.

Nasuwa mi się pytanie - jaki język programowania powinienem wybrać: C++, C#, Java czy może coś innego? Do C++ i Javy już podchodziłem. Nie pogardzę też jakąś książką/pdfem jeśli podrzucicie bo do tej pory używałem jakiś z 2001 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#naukaprogramowania
  • 26
@mlglegitnoscopez: podam cechy C#, a czy to są plusy czy minusy to zależy co chcesz robić:
user friendly
brak wskaźników (tzn. są, ale nie używa się ich)
świetne IDE
garbage collector
pojedyńcze dziedziczenie (nie wiem jak to nazwać, w c++ masz wielokrotne)
duża społeczność chętna do pomocy
bardzo dobra dokumentacja
Mireczky, potrzebuję waszej rady! Od 2-3 lat bezskutecznie próbuję nauczyć się jakiegokolwiek języka programowania ale zawsze mniej więcej w połowie książki czy jakiegoś kursu tracę zapał (#prokrastynacja motzno (,) ) i się poddaję. Tym razem ma być inaczej - czuję, że chce nauczyć się jakiegoś języka od początku do końca i jestem zdeterminowany.


@mlglegitnoscopez: Tylko czytasz, czy i piszesz? Nauka czytaniem to średni pomysł, szczególnie na początku.
@Mortale: żyd ze mnie na kasę straszny, dzięki za motywację ( ͡ ͜ʖ ͡)
@zwierzak40: mi nikt nie powiedział o co chodzi w Colobocie, a że nie znałem angielskiego za gnoja (coś koło lvl 8-9) to biegałem w kółko i próbowałem kraść bateryjki z pojazdów na pierwszej planszy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Co do tematu to nigdy chyba nie uczyłem się
@mlglegitnoscopez: Nie wiem czy jest sens wracać do Pascala. To nie jest tak, że jak nie rozumiesz C# to zrozumiesz Pascala. To tylko narzędzie realizacji, jak nie umiesz czegoś zrobić w C# to zamiast przesiadać się na inny język, siedź tak długo nad tym, jak zrozumiesz. W przeciwnym razie będziesz potrafił najprostsze instrukcje w dziesiątkach języków i nie zrobisz niczego sensownego.

Czytaj kod innych, naprawdę dużo można się z tego nauczyć.
@zwierzak40: Dobra, inaczej: bardzo trafnie zasugerowałeś wyżej, żeby mieć wytyczone jakieś cele do których będzie się dążyć. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że za każdym razem jak podchodziłem do nauki to tych celów nie miałem (no może poza ogólnym jakim była nauka dla samego faktu) przez co prawdopodobnie traciłem cały zapał. W tym momencie siedzę i zastanawiam się nad jakimś własnym, który będę starał się realizować. Jeśli nic nie wpadnie
@mlglegitnoscopez: miałem podobnie ja ci polecam najpierw ogarnąć sobie c++ przewałkować sobie podstawy i robić codziennie jakieś na początku proste algorytmy jeśli już poczujesz że w miare radzisz sobie z pisaniem znajdź sobie jakąś prostą bilbioteke typu sfml/sdl/allegro i pisz jakieś proste gierki (tylko obiektowo). Po paru projektach bedziesz mógł się zabrać za typowo obiektowe języki typu C# i Java bo bez podstaw to pogubisz się na samym początku.