Wpis z mikrobloga

@eloar: Wystarczy że plac pod cmentarz na projekcie zostałby podzielony na prostokąty i każdy wykupywałby który by chciał :) A u nas jest tak "tu pasuje?" "nie, proszę wykopać 10cm dalej po chce kostkę wyłożyć" jeszcze inni chcą w innym miejscu bo ławeczki wstawiają i tp
@SebusPL: jasne, wydziel dokładne lokacje pod parcele, a i tak ktoś przy tej lokacji zostawi tylko usypany kurchan, a inny postawi sobie kapliczkę. Z resztą jak dla mnie, to choć aktualnie groby to niezła padaka, to jednak takie stare mogiły, kapliczki, albo pomniki aniołów, Chrystusów, Matek boskich też mają swój urok.
@eloar: Ja nie pisałem że to jest normalny ( ). Te nagrobki/całe cmentarze są fundowane przez państwo albo stan. Ogólnie to tam szanują weteranów i dużo jest dla nich pomników.

// Offtop // Przykra prawda dotycząca weteranów jest taka, że po zakończonej służbie państwo daje tak znikomy zasiłek, że nie starcza na życie. Duża cześć bezdomnych to własnie weterani ( ͡° ʖ̯ ͡
@SebusPL: hmm... a kto ma decydować o tych 10ciu 'estetycznych' kapliczkach? Teraz to Ci się wydaje 'rewia mody', ale te płyty przetrwają wiele lat. Część z nich zostanie kiedyś uznana za zabytki i zostanie objęta ochroną. W moim mieście rodzinnym na starym cmentarzu jest na przykład taki grobowiec rodzinny. Na pewno w XVIIIw był bardzo ekstrawagancki.
eloar - @SebusPL: hmm... a kto ma decydować o tych 10ciu 'estetycznych' kapliczkach? ...

źródło: comment_z2qlV8heIvIOQfwIWWCbE6xOHfEmEMV1.jpg

Pobierz