Wpis z mikrobloga

jest tu jakis fan #apple #iphone ?

Zepsul mi sie ekran (caly czas jest czarny ale podswietlany na czarno poprostu), dotyk dziala normalnie bo z pamięci potrafie go odblokować a dzwonie przez siri XD Zaczęlo się od tego, ze pojawiły się takie zielone i rózowe paski wzdłuż ekranu a potem zaczął podskakiwac jak w starych telewizorach, teraz nie dziala juz w ogole, ale w miedzyczasie udało mi się go wylączyc i włączyć spowrotem (10 sekund przycisk home i wyłącznik) troche podziałał i znowu lipa.
Co sie zepsuło, droga moze byc naprawa? Dodam ze iphone 4
  • 24
@Vantrilio: 700zl chyba wymiana 4s (naprawa) (4 bedziue w tej samej cenie lub taniej) ale dostajesz nówke ktora mozna opchnąć

chiński wyswietlacz kosztuje 100-120zl (wymiana to 2 godziny roboty, zalezy kto jak sobie ceni swoj czas) - potrzebne srubokreciki bardzo malutenkich rozmiarow (ale zegnasz sie z mozliwoscia serisowania w serwisach apple ;D

telefon jest polskiego pochodzenia? jesli kupiles amrykanca i wlozyles polska karte sim to moglo sie tak stac i niestety
@pieczywowewiadrze: telefon z norwegii, ale dawno bez jakiejkolwiek gwarancji, to generalnie stary telefon jest ale uzywałem go juz szmat czasu i dopiero teraz cos takiego sie stało, a to napewno wyswietlacz? Bo jak na moje oko amatora wygląda jakby jakaś taśma się popsuła, bo tak jak mowie udało się go drugi raz włączyć juz normalnie
@Vantrilio: raz wymieniałem przycisk Home w 4 to jeden kabelek od dotyku wyrwałem niechcący XD napisz na fejsie w grupie sprzedam/wynajmę ze dasz 50zl za skręcenie od razu się rzuca ze mogą byc za 1min u ciebie. Czy trudno, ja się #!$%@? jak jest duzo małych części, łapy mi drgają itd wiec zależy czy masz predyspozycje do tego
@Vantrilio: probowales hard reset? (przytrzymac Home i Power przez 10 sekund). Jesli to nie pomaga sprobuj po odkreceniu tylnej pokrywy odpiac baterie na chwile, a jak i to nie pomoze to jeszcze bardziej rozkrec i sprawdz czy tasma od ekranu jest dobrze podpieta i nie obluzowana.