Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pytałem Mirków o szczeniaka. Odzewu nie było ale dałem radę. No elo oto Lili ( ͡° ͜ʖ ͡°). Różowego nagroda za nabicie kolejnego lvl'u.

Ma 1,5 miesiąca i tu małe #chwalesie w 2 dni nauczyłem ją robić "siad", dziwi mnie to bo wszystkie artykuły czy poradniki mówio, że taki mały pies to nie ogarnia nic co się dzieje dookoła, gdyż jest zbyt infantylny. Dopiero po około 3 miesiącach wie co to nagroda, kara, strach czy radość. A tu kilka kosteczek mielonki, kliker i proszę bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

asxz - Jakiś czas temu pytałem Mirków o szczeniaka. Odzewu nie było ale dałem radę. N...

źródło: comment_TD4uq5SrhNzalm488AdQch8Nl2sbJs21.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • 5
@asxz: No nie wiem. Może stąd, że skoro sprzedali teraz wszystkie szczeniaki, to będą sukę kryli co cieczkę, bo to taka maszynka do pieniędzy, a jak już nie da rady rodzić to ją wywalą i rozmnażać będą jej córkę/inną sukę? Takich historii były już przecież setki, jak nie tysiące. Zawsze kupcy mówili, że przecież wszystko wydawało się okej i skąd mieli wiedzieć, że "hodowcy" nagle łatwy pieniądz poczuli i zrobili gnuj.
  • Odpowiedz
@asxz: Może chodziło mu o to, że miała ciąże urojone, w sensie mleko w sutkach przy braku małych? Wtedy się tam robią zbite grudki i stan zapalny..My tu wiesz.. staramy się uświadamiać tylko.. . aż. Wiesz, są wety i wety, nikt nie jest alfą i omegą.
  • Odpowiedz
  • 1
@asxz: Jak nie zależało Wam na konkretnej rasie, to przecież mogliście iśćndo schroniska czy jak koniecznie miał wyglądać jak labrador, to do fundacji, które między innymi z takich pseudohodowli odratowują psy i oddają za darmo/za niewielką opłatą adopcyjną.
  • Odpowiedz
@matra: Dlatego napisałam, że jak im nie zależy na konkretnej rasie. Rasa to dla mnie przede wszystkim konkretne predyspozycje psychiczne, więc jeśli ktoś chce "pieska do kochania", to również dobrze może brać z fundacji :-).
  • Odpowiedz
Ból dupy over 9000, chciał człowiek normalnie ale widać niektórym trzeba prościej wszystko pisać

@Feliks_Biszkopt:Nie rozumiesz o co mi chodzi. W dupie mam skąd jest ten pies, czy jest kundlem ze stodoły albo schroniska, czy typem labradora od janusza, czy Labradorem za 3k z hodowli. Każdy pies zasługuje na to samo i liczy się to że trafia do dobrych ludzi a jeśli janusz go źle hodował to GURWA lepiej dla psiaka
  • Odpowiedz
@asxz: Ale piękna kuleczka! Zazdroszczę naprawdę, my z moim niebieskim też byśmy chcieli labradora albo goldena, ale oboje studiujemy i psiak byłby dużo czasu w ciągu dnia sam ;< Ale ten jest prześliczny! ()
  • Odpowiedz
@Qzka: Goldeny prześliczne ale wymagają jeszcze więcej uwagi niż labradory i mają więcej energii ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@matra: Ja rozumiem bycie przeciwnikiem nielegalnych hodowli, serio, ale powiedz mi, co by się stało z tymi szczeniakami jakby nie zostały zaadoptowane? Nie branie psów z takich hodowli to nie jest rozwiązanie według mnie, tylko uświadamianie ludzi, żeby zgłaszali takie przypadki.
  • Odpowiedz
@asxz: Nosz #!$%@?, co ja tu czytam. Normalnie segregacja rasowa europy, tylko na poziomie psów xD
Hurr durr, bo piesek to tylko czystej krwii, rasowy, bo jak nie to niech #!$%@? i się nie rozmnaża, bo jest brzydki. Podejrzewam, że tam na górze to jakieś prężnie działające lobby hodowców psów rasowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz