Wpis z mikrobloga

Mirki kochane! Mam problem z laptopem. Nie chce się włączyć, to znaczy, nie zawsze. Gdy nacisnę włącznik laptop włącza się na pół sekundy, po czym od razu się wyłącza. Lampki się świecą, słychać dźwięk dysku tak jak normalnie ale po 0,5-1 sekundzie cisza. Próbowałem szukać pomocy na necie i jedyne co znalazłem to być może wadliwa płyta główna? Próbowałem wyjąć baterię i zasilacz, trzymać włącznik przez chwilę i uruchomić znowu, ale nic nie pomogło. Załączam filmik https://vid.me/nmlo. Tutaj akurat udało się włączyć laptopa za 5 razem (pierwsze nie były nagrywane) ale wczoraj musiałem tak nacisnąć chyba z 70 razy zanim się włączył. Laptop to Asus N76VZ. Czy jeśli to płyta głowna, to ile kosztowałaby wymiana/naprawa? Czy mogę na razie tak używać laptopa, tj. włączać go po 50 razy, czy może jest to bardzo ryzykowne? Czy w takim razie mogę mieć laptopa cały czas włączonego?

Może dodam jeszcze tyle, że jakiś czas temu usuwałem plik hibernacji aby zwolnić miejsce na ssd. I to wszystko zaczęło się dziać jakiś czas później, ale nie jestem w stanie sprecyzować ile. Myślałem, że może to przez usunięcie hibernacji, wczoraj udało mi się ją przywrócić (musiałem się pogimnastykować żeby zrobić trochę wolnego miejsca z powrotem) ale problem dalej występuje. Nie wiem czy jedno z drugim ma jakiś związek ale pomyślałem, że na wszelki wypadek warto o tym wspomnieć.

Dzięki za każdą pomoc!

#laptop #komputery #serwispc
  • 3