Wpis z mikrobloga

Na mojej uczelni kupili fermentory, śrutownik i w ogóle profesjonalny sprzęt do warzenia na małą skalę. Napaliłam się jak komornik na telewizor, pozwolą korzystać ze sprzętu kiedy będzie stał wolny. Jest nawet braumeister (tak się to zwie?), od następnego semestru będzie kurs warzenia piwa. Póki co chcą zacząć od lagerów, ale powoli przekonuję panią doktor do jakiegoś ale na start, a z dolnej fermentacji to porter bałtycki dać ;3. #chwalesie #hopheads #piwo #piwowarstwo
  • 23
@pilot1123: @lowcaandroidow: Są lodówki i w ogóle wszystko, utrzymanie pożądanej temperatury nie będzie żadnym problemem. Moja reakcja była podobna. Cały czas namawiam na coś w stylu amber ale czy red ale. Mimo wszystko, z takim sprzętem uwarzenie lagera nie powinno być problemem, więc Twoje "aha", sugerujące lamerstwo przyszłych piwowarów, raczej obnaża Twój mały poziom wiedzy. Skoro kupują elektryczny garnek z kranikiem za 10k, to lodówka i chłodzenie serio nie jest
Twoje "aha", sugerujące lamerstwo przyszłych piwowarów, raczej obnaża Twój mały poziom wiedzy


@flejwaflejwaplejapleja:
moje "aha" wcale nie miało sugerować lamerstwa przyszłych piwowarów a fakt że to ejl jest stylem prostszym do uwarzenia i historycznie pierwotnym, w dodatku produkcja ejli jest szybsza i zostawia więcej przestrzeni do eksperymentów, co w nauce warzenia powinno być dość istotne.

Poza tym śmiem twierdzić że zapomniałem więcej na ten temat niż ty się nauczyłaś. To tak