Wpis z mikrobloga

Mirki obok mnie w Turcji budują najdłuższy most wiszący w świecie-teraz słuchajcie co się #!$%@?ło(opiszę to czego nie znajdziecie w arykule)... Pan inżynier z Japonii - oni są odpowiedzialni za nadzór nad budową mostu(miałem okazję Jego poznać i rekomendowałem Jemu naszą Luksusową w monopolu w Turcji i kupił ( ͡° ͜ʖ ͡°)) był odpowiedzialny za liny wiszące na tym moście. Dzień przed w pewnym sensie katastrofą budowlaną zauważył, że ucho trzymające linę ma delikatne nadpęknięcia i kazał wszystkim opuścić teren budowy i zwołał naradę, podczas której rozkminiali Japońce z Turasami proces powstrzymania nadpęknięcia, aby uniknąć tragedii. Porozsyłał do "wszystkich świętych" maile i ustalili, że kolejnego dnia zaczną naprawiać wadę. Z artykułu dowiecie się, że nie zdążyli a On jako odpowiedzialny (prawdopodobnie była to wada stali) popełnił sepuku, ponieważ honor nie pozwalałby Jemu żyć w przeświadczeniu, że tak #!$%@?ł i nie dopilnował sprawy. Informacje zakulisowe mam od innych skośnookich, których spotkałem dzisiaj na lanczu w restauracji. Tak sobie pomyślałem, że gdyby wszyscy byli tak honorowi po #!$%@? pracy to na świecie niewielu byłoby fachowców. Bardzo ograniczony teraz jest tutaj ruch statków i operacja wydobycia liny będzie bardzo kosztowna.

Honorowy skurczybyk.

Artykuł krótki w j. angielskim.

Ja nie pracuję przy budowie mostu.

http://www.hurriyetdailynews.com/japanese-engineer-commits-suicide-over-mishap-on-turkish-bridge.aspx?pageID=238&nid=80052

#turcja #japonia #budownictwo #inzynieria
Jendrazzz - Mirki obok mnie w Turcji budują najdłuższy most wiszący w świecie-teraz s...

źródło: comment_9MVKbhbTAuPELI3tOnnM4k9yoR9HInDD.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Kiperek: No to browarka nie będzie, kierowcy nie wypada. Tak poza konkursem nie #!$%@?ą Ciebie tureccy kierowcy? Nigdy nie widziałem takiej masakry jak jest tutaj - jazda cały czas na długich/przeciwmgielnych, nieużywanie kierunkowskazów, trąbienie, itp...
  • Odpowiedz
@flager: Honor nie jest rzeczą obiektywną, jeżeli ten człowiek stwierdził, że go splamił to była to decyzja podjęta świadomie z pełnymi konsekwencjami, i nasze spory są teraz dla niego obojętne.
  • Odpowiedz
@Jendrazzz: Browarek będzie bo stoję do wtorku, Obecnie zakupiłem wideorejestrator po tym jak Turecki kierowca cofnął we mnie i przy policji wszystkiego się wyparł. Róznica jest taka że jak wjeżdzam do Polski to odpoczywam a tam godzina jazdy po Istambule męczy jak 5km biegu. Co do używania klaksonu i świateł to jeszcze toleruje, ale brak kierunkowskazów i wymuszanie pierwszeństwa mnie irytuje.
  • Odpowiedz
@llorT: Oczywiście, że nie jest rzeczą obiektywną (jak i wiele aspektów antropologicznych). To wszystko napisałem z perspektywy człowieka wychowanego w cywilizacji europejskiej.
  • Odpowiedz
@Kiperek: Polecam Ci sam Istambuł - mega miejsce i uważam, że nawet 3 tygodnie to mało aby obejrzeć a z ciekawostek to (nie byłem) Adampol lub po ciapacku Polonezkoy, poczytaj w necie - takie bardzo polskie miejsce
  • Odpowiedz