Wpis z mikrobloga

Ludzi, do cholery jasnej. Szanujcie się!
Jak w tym kraju ma być dobrze, skoro już nawet wśród wysoko opłacanych specjalistów pojawi się jeden frajer, który będzie pracował za 75% średniej stawki na tym stanowisku. #podludzie

Zawsze mi się wydawało, że tak to jest w gównozawodach za gownowypłatę. Się pomyliłem.

Firma też mocna, zadzwonić z pytaniem cze skoro ten zjeb będzie robił za mniej to jestem gotów negocjować swoje wymagania. Trzeba mieć coś nie tak pod kopułą.

#gorzkiezale #korposwiat #rekrutacja

  • 39
@Usurper: No dokładnie, czasem zdarzy się jeleń, który nie zna realiów i stawki lecą w dół.
Ale jeżeli firma zaczęła Ci oferować mniejsze pieniądze, bo znalazł sie taki co pracuje za 5k to już jest kpina i robienie z ludzi idiotów.

Ja prdl.

Chociaż też muszę przyznać, że jako Junior zaniżałem swoją wartość. Do czasu, aż konkurencja przyszła i powiedziała ile można zarabiać.

Moim zdaniem należy człowieka uświadomić, że daje się
@Qrystus: Juniorzy zawsze zaniżają, taki ich los. Grunt żeby te praktyki im nie zostały we krwi i cieszę się, że tak jest u Ciebie.Też tak na początku robiłem żeby wejść w świat konsultantów pełną gębą i do tej pory zarabiam trochę mniej niż reszta, ale z firmą związany jestem ponad 10 lat więc zwykle tak to działa. Gość się chyba strasznie podjarał stanowiskiem i postanowił je mieć za wszelką cenę, a
@Obliv: Sytuacja jest trochę inna. To jest zabawa dla profesjonalistów, słabi w tym zawodzie znikają szybko bo sobie nie radzą i współpracownicy szybko ich weryfikują. Jeśli pozwolimy na zaniżanie stawek wielu specjalistów może na przykład wyjechać z kraju, a na rynku zadomowią się miernoty. W tej chwili konsultanci z Polski są bardzo cenieni i żaden z nas o pracę nie musi się martwić, ale nie trzeba wiele, żeby zepsuć sobie reputację.
@Usurper:"Zawsze mi się wydawało, że tak to jest w gównozawodach za gownowypłatę. Się pomyliłem."
W tym kraju będzie dziadowo dopóki ludzie będą mieli takie myślenie co do uczciwej pracy innych ludzi.

Poza tym tak działa wolny rynek- skoro ktoś chce za tyle pracować, pracodawca się zgadza to gdzie widzisz problem?
@UlfNitjsefni: Oczywiście, widzę tylko, że @Usurper jest mocno wkurzony tym, że ktoś dobry decyduje się robić za niższą pensję. Na wolnym ryneczku tak to działa, niezależnie od branży- skoro pracownikowi i pracodawcy pasuję pewna cena za wykonaną pracę to nie widzę problemu by mieć o to ból dupy.
@Banan_Czikita: tzn. jeśli byłby rzeczywiście dobry, czyli miałby doświadczenie, to by nie zszedł poniżej pewnej kwoty, jasne może to zrobić tanio i będzie działać, ale od pewnej jakości się płaci po prostu.

Nie znam tutaj sytuacji do końca, ale Usurper z tego co mówił, ma wieloletnie doświadczenie, więc raczej wie co mówi.

Niezależnie od wolnego rynku, jak masz specjaliste z kilku-kilkunasto letnim stażem, to poniżej pewnej kwoty nie schodzisz w normalnych
@UlfNitjsefni: ustawowo zakażmy pracy za kwotę niższą niz ustalona przez gremium specjalistów w danej dziedzinie, kto się odważy być lekarzem czy architektem, konsultantem, prawnikiem za mniej niż ustalone, tego na stos ;-)

co za bezczelni ludzie, żeby poza doświadczeniem konkurować też stawką!
@Luxik: ehh, widzę, że jak grochem o ścianę. Widziałeś kiedyś, żeby chirurdzy z 15 letnim stażem konkurowali stawką? Jeśli nie są alkoholikami, a mimo to muszą konkurować stawką, tzn. że nie nadają się do tego zawodu. Prawdziwych specjalistów się zatrudnia, lub podkrada, prawdziwy specjalista nie szuka pracy, bo w momencie gdy nadaży się okazja, że będzie wolny, to już go ktoś dawno temu zaklepie, albo dostanie 100 ofert do wyboru i
@UlfNitjsefni: Niech taki specjalista wpiszę np. cenę 45000zł gdy jego praca warta jest np. 15000zł. Żaden szef nie zgodzi się na coś takiego tylko poszuka kogoś innego kto wykona mu to za te 15000zł. Proste jak drut. Przeważnie specjaliści znają rynek i ceny, ale to nie jest tak, że teraz każdy pracodawca będzie przepłacał bo ktoś jest specjalistą :)
@Banan_Czikita: A ja widzę właśnie. W ten sposób pracodawcy się przyzwyczajają, a reputacja branży cierpi.

@UlfNitjsefni: Cieszę się, że ktoś to rozumie. Stanowisko o którym mowa to #!$%@? Consultant, jedno z wyższych w hierarchii konsultantów SAP, nie wypada tam konkurować stawką, tak jak nie wypada nią konkurować na stanowiskach dyrektorskich.

@Luxik: Ustawa nie będzie potrzebna, wystarczy, żeby konsultanci trzymali się zasad. Szczególnie że nie ma potrzeby rywalizacji na noże,