Wpis z mikrobloga

Zrobiłem właśnie dobry uczynek. Może to drobnostka ale jednak. Stoję sobie w #!$%@? długiej kolejce w cerfurze po fajki. Nie wiem jak w innych miastach ale w #szczecin stoisko z fajkami jest oddzielnie, poza kasami. Jest ono połączone z sprzedażą hot dogów które kosztują...


Na koniec kolejki podchodzi babka, widać że ma coś nie tak z głową . I zaczepia każdego mówiąc, że jest bezdomna i jest głodna i czy kupił by jej pan/pani coś do jedzenia. Na 6 osób które stały za mną, każda powiedziała nie. Podchodzi do mnie z tym samym tekstem na co ja z uśmiechem mówie, że moge jej kupić hot doga jak chce. Ta ucieszona podziekowała i czekamy razem. Kupiłem fajki, ona dostała hot doga, a na odchodne wręczyłem jej jeszcze 2 bony sodexo za 5 zika aby poszła na sam i dokupiła sobie coś.

Mina ludzi w kolejce bezcenna. Jak by każdy miał wyrzuty sumienia, że ją olał bo #!$%@? 2 zł to mega majątek. A ja szczęśliwy poszedłem w swoją stronę.

#truestory #pomagajzwykopem
CreativePL - Zrobiłem właśnie dobry uczynek. Może to drobnostka ale jednak. Stoję sob...

źródło: comment_ttjZI6bBzhmhgBcrdk4NQj5CPOilvVdQ.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
@CreativePL: może dla kogoś kto chce błędne sugestie wyciągnąć i jest przewrażliwony. Uwierz mi, że daleko mi do oceniania kogokolwiek. Ja robię inaczej, ale to nie znaczy, że moje myślenie jest jedyne słuszne i bezbłędne a ty się mylisz. Dopuszczam myśl, że to ja postępuje niewłaściwie a to ty masz rację i będziesz w niebie a ja przez swój brak miłosierdzia będę na robotach w piekle.

ONLY GOD CAN JUDE YOU
  • Odpowiedz
@CreativePL: no stronę widziałem, ale mało tam informacji. O tym jak się je dostaje? Czy bez kitu się to opłaca?

No bo np widzę, że moja ulubiona papudajnia honoruje te sodexo, ale czy ja kupując te bony/kartę nie płacę dwa razy?
  • Odpowiedz
@mateusz-zp: W głównej mierze to właśnie pracodawcy dają bony. Jednak jak przeglądam ich stronę to widzę dużo programów które mogą się opłacać. Problem jest taki, że tak naprawdę tylko duże sklepy je akceptują. Dlatego ja przeważnie daje te bony rodzicom bo w sieciówkach typu Carrefour, Tesco itd naprawdę rzadko kupuję. (Dziś akurat byl wyjątek)
  • Odpowiedz
@CreativePL: Chciałbym mieć takie hot dogi za 2 ziko. Może pojadę tam do stetin zjeść i zobaczyć z jakich składników je robią, zęby wybudować w moim mieście budkę z hot-dogami po 2 złote, zniszczyć konkurencje i utworzyć sieć hotdogpol.
  • Odpowiedz
@LQQK: Z tego co widzę to robią je z produktów w cerfie, identycznie jak bułki z wędliną i serem.

Z resztą z ~ 6 bułek kosztuje z 2-3 zika co wychodzi z 50 gr za bułkę w najdroższym wypadku. Parówki w biedrze (jak i w cerfie) można kupić za jakieś 6 zika za 10-15 parówek co wychodzi jakieś 40gr za parówkę. Surówka to ogórki pokrojone razem z marchewką w słoiku który
  • Odpowiedz