Wpis z mikrobloga

@PsichiX: Wysyłanie komuś kartki czy smsa czy o co tam chodzi ma takie samo znaczenie jak przytulanie dzieci/żony raz na jakiś czas. Robisz to żeby utrwalać więzy i okazywać miłość.

Zatwardziałość to nie jest dobra droga, zdystansuj się lepiej i zastanów.
  • Odpowiedz
  • 3
Od kilku lat nie wysyłam i w końcu są efekty, w tym roku dostałem tylko jednego gównianego smsa z życzeniami.
  • Odpowiedz
  • 86
@PsichiX: bardziej zwróciłam uwagę na ostatnią wypowiedź mamy - "tobie i tak wszystko jedno co u mnie". Życzenia to tylko pretekst i twoje tłumaczenie jest żenujące. Mama daje ci sygnał, że jej przykro, że chciałaby najzwyklejszego kontaktu z tobą. A święta w naszej kulturze są czasem rodzinnych spotkań, więc tym bardziej ją to uderzyło.
  • Odpowiedz
@PsichiX: Nawet jeśli masz teraz nie najlepsze relacje z mamą, to pamiętaj że to jest najbliższa Tobie osoba na ziemi. Ostatnie zdanie wiele wyjaśnia...Obyś przejrzał na oczy i zmienił nastawienie do ludzi którzy Cię kochają, zanim ich zabraknie.
  • Odpowiedz
@Lymha: Tak czytałem. Kontrargumentem jest to, że "w naszej kulturze". Spotkać można się obojętnie kiedy, a nie "bo święta". Generalnie jak edytowałem komentarz to mi odpisałaś i nie zdązyłem... Po części się z Tobą zgadzam.

@PsichiX: bądź taki jak jesteś. Aczkolwiek jeśli zaniedbałeś kontakt z rodziną to go naprawiaj. Tylko w tej kwestii mogę się z resztą zgodzić jeśli coś takiego ma miejsce. Bo względy religijne opisałem już wyżej.
  • Odpowiedz