Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako, że nagła i niespodziewana śmierć mojego laptopa przyspieszyła mą decyzję o zakupie nowego komputera (tym razem w wersji stacjonarnej), proszę powiedzcie mi, czy WOT będzie w miarę śmigał na takich parametrach:
Procesor: Intel Core i7-4790 4.0GHz Turbo 8MB cache
Karta Graficzna: GeForce GTX960 2GB GDDR5
Pamięć RAM: 8GB DDR3 1600MHz

Kompletnie się na tym nie znam, a jako, że kupując ww. lapka przemiły pan wmówił mi, iż jest on do gier idealny, a potem okazało się, iż na najniższych ustawieniach fps-y sięgały od 10-30, wolę dopytać, nim kupię coś, co po raz kolejny zafunduje mi pokaz slajdów zamiast płynnej gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wot
  • 45
  • Odpowiedz
@m1xer: Na więcej niż 3,5 tys. nie jestem w stanie sobie pozwolić za jednostkę systemową. W WOT-a grać mogę nawet na najniższych ustawieniach, byleby tylko znowu nie było 10 fps.
@sebobik Na laptopie miałam i5, dokładnie: Core i5 4210U i nie dawało rady. Poza tym 8 giga RAM-u, co było dla mnie przekonujące.
@baney114 Też miałam 20-30 fps, choć na niektórych mapach spadało poniżej 15 i jakoś nie mogę powiedzieć, że
  • Odpowiedz
@as2o3: gotowców się nie kupuje, zapoznaj się z tematem, ewentualnie napisz post na jakimś forum, wez polecane zestawy z purepc, zamow w sklepie razem ze zlozeniem jak sie na tym nie znasz i bedziesz miala maszyne 2x lepsza niz jaki gowniany skladak
  • Odpowiedz
@as2o3: i5 4210U jako procesor dawał radę, tylko nie miałaś zewnętrznej karty graficznej, a wbudowana zintegrowana jest bardzo słaba i to ona jest winna niskiej ilości fps
poza tym porownywanie mobilnych niskonapieciowych procesorow do desktopowych jest bledem ;)
  • Odpowiedz
@as2o3: oczywiście, że w tym wypadku warto zrezygnować z i7 na rzecz i5 dla GTX 970. W grach ta i5 nie ustępuje i7. Chyba, że pracujesz w grafice 3D to bierz i7. Na najniższych to będzie stałe 127fpsów bo taką blokadę ma WOT ;)
  • Odpowiedz
@as2o3: jak poprzednicy nie kupuj składaka bo będzie identycznie jak z laptopem "...będzie Pani zadowolona..." Jak potrzebujesz na juz to daj linka na sklep z którego chcesz brać, albo zdradź miasto (zawsze możemy Ci pomóc w dobraniu elementów i wskazaniu gdzie to zamówić by poskładali jak trzeba np. morele itp) Jest jeszcze kwestia czy masz juz monitor czy nie, oraz co z systemem (bo legit zabiera 400 zł od zakładanej kwoty)
  • Odpowiedz
@m1xer: Gdybym Cię kiedyś spotkała na żywo, pamiętaj, że masz u mnie przeogromne piwo ;) Dzięki wielkie za starania :) Windowsy zawsze były u mnie legalne, ale tym razem zrobię raczej wyjątek, bo wolę kasę, którą musiałabym przeznaczyć na jego zakup, wyłożyć na sprzęt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@m1xer: Jeśli chodzi o monitor, właśnie chciałam 24-kę, a ten, który mi podesłałeś za*ebiście mi się spodobał. Już jest w koszyku :D I tak, windowsa 8 miałam na lapku, ale nie potrafiłam polubić tego systemu, więc myślę wrócić do 7-ki.
  • Odpowiedz
@as2o3: hmm z tego co sie orientuje to w Wndows 8 (jeżeli jest inaczej niech mnie ktoś poprawi) można co 90 dni legalnie "przenosić" na inny sprzęt (czyli wywalasz z lapka i instalujesz na nowym sprzęcie, robisz aktywacje i masz system) zależy jeszcze jaka masz licencje, czy klucz masz naklejony na lapka czy "wszyty" w bios. Jeżeli to jest Windows 8 to polecam zrobić aktualizacje do wersji 8.1 jest "pasek start"
  • Odpowiedz
@m1xer: @as2o3:
Lepiej zainstalować windowsa 7 z crackiem zamiast się męczyć w migrację systemu czy tam jego reinstalacje, a w przyszłości pomyśleć o legalnym systemie. Komuś kto nie ma konta w Microsofcie i nie wykorzysta w pełni funkcjonalności systemu win 8 powinno być bez różnicy, czy używa 7 czy 8. Natomiast sterowniki do sprzętu jakie wychodzą mają wsparcie i dla 7 i dla 8. Jak na potrzeby grania w wota
  • Odpowiedz
@m1xer Laptopa zwrócą mi mniej więcej do 2 tygodni z naprawy, o ile w ogóle uda się go ożywić, ale tam system również jest mi potrzebny, więc raczej nie chciałabym go odinstalowywać... nawet gdyby była taka opcja (i tak pewnie nie potrafiłabym jej zastosować). Miałam aktualizację do 8.1 zrobioną, a i tak mi się nie podobał ten system. Na moje potrzeby 7-ka jest wystarczająca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale WOT będzie śmigał! Czyż może być coś piękniejszego? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@as2o3: Tak.


To nic tylko odebrać i cieszyć się grą. Coś czuję, że staty pójdą Ci w górę (ʘʘ) Ja czekam max 2 miesiące i także będę składać zestaw ( )
  • Odpowiedz
@m1xer: Wczoraj zamówiłam, zaraz po tym, kiedy napisałam, że wrzuciłam do koszyka podesłany przez Ciebie monitor :P Rozmawiałam dziś z gościem, który poinformował mnie, że zestaw będzie gotowy na piątek, ale wynegocjowałam środę popołudniu :)
@Zeroize Staty w górę? Nie sądzę :D Zwłaszcza, jeśli wezmę pod uwagę swoje weekendowe granie :D
  • Odpowiedz