Wpis z mikrobloga

Witajcie,

czy wiecie gdzie w krakowie mogę kupić hamulec do rolek rollerblade? Nie chodzi mi o cały uchwyt a tylko końcówkę. Moja już jest zdarta do śruby. Dzwoniłem do niecodziennych i niestety nie będzie końcówek przez tydzień lub dwa.

#rolki #krakow
  • 17
@kocham_jeze: @orzel20: jest prosta technika ale nie wiem czy uda mi się ją przełożyć na tekst... ;)
https://www.youtube.com/watch?v=e34rvOsqWRA - tak jak tutaj, ustawiacie się z nogami ustawionymi w literę "T" po czym odpychacie się do przodu tą nogą, którą macie zamiar hamować ale nie odrywacie jej od ziemi tylko ciągniecie za sobą dalej ustawioną prostopadle do nogi, która się toczy. im mocniej dociśniecie nogę ustawioną prostopadle tym większe tarcie a
Też próbuje, T-stopem, ale średnio idzie. Aczkolwiek wolę ścierać hamulec za 30-40zł niż kółka za 160 :), które swoją drogą też już się nadają do wymiany :P
No własnie będę chciał (ale jeszcze nie teraz) kupić twardsze i o większej średnicy, maks jakie mogę wsadzić na tej płozie to 84mm.
Oooooo, super. Dzięki za te kółeczka. Zaraz będę je zamawiać, dwa opakowania, widzę, że są pakowane po 4 szt. :)
@dixx co masz na myśli, że potem i tak mniej hamuję? To jak będę się zatrzymywać? :)
Jak to się mówi, najciemniej zawsze pod latarnią. Hamulec kupiony w Decathlonie (w okolicy, którego mieszkam), akurat dzisiaj dostawa była :D
co masz na myśli, że potem i tak mniej hamuję? To jak będę się zatrzymywać? :)


@orzel20: unikasz zatrzymywania się-bo po co?:) Hamujesz pługiem, hockey stopem, t-stopem dużo rzadziej.

Ja Ci polecam odkręcić hamulec i pójść na jakiś placyk, bo jak będziesz miał ten backup to się guzik nauczysz.
Jeździłeś kiedyś na łyżwach? Miałeś hamulec? Stało się coś? :)
@dixx: hehe, czaje :D spoko, będę się uczyć. Pługiem już próbowałem, muszę doszlifować tą umiejętność by stała się bardziej użyteczna (przy większych prędkościach). A jeśli chodzi o zatrzymywanie się, to w sumie zatrzymuję się przed światłami albo jak muszę przejechać przez jakieś skrzyżowanie. Możesz sobie zerknąć nawet na trasę (jakbyś miał ochotę ;) ) jaką zwykle pokonuję, jest w rolkomaratonie. Tak czy siak, będę się uczyć ;)
Jeździłem na łyżwach kilka