Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam jedno pytanie odnośnie #dpi w Windows 7.
Na tej stronie wyczytałem, że

Warto zwrócić uwagę na pole wyboru Użyj skalowania DPI stylu systemu Windows XP. Zaznaczenie tego pola wyboru wyłącza wirtualizację DPI.

Podczas gdy na tej stronie jest napisane, że:

Aplikacje uwzględniające DPI nie są skalowane przez mechanizm DWM (wirtualizacja DPI), więc tekst nigdy nie jest rozmyty.


Ja aktualnie działam na 130 DPI z odznaczoną tą opcją. Na starszej Operze, Photoshopie 7 czy nawet Corel X6 tekst i elementy są rozmyte a więc zgodnie z powyższym (drugim) cytatem - DPI nie jest tu wirtualizowane. Zgodnie z pierwszym cytatem to jednak właśnie zaznaczenie tej opcji wyłącza wirtualizację DPI. [Nie wiem czy to widać na screenie.]

Która wersja jest prawdziwa albo może inaczej - wirtualizacja DPI właśnie rozmywa aplikacje niedostosowane do aktualnie używanego DPI, tak?
[ #pytanie | #komputery | #windows ]
f.....k - Mireczki, mam jedno pytanie odnośnie #dpi w Windows 7.
Na tej stronie wycz...

źródło: comment_Hc6GGYH3Y489u2IZI6lvrLUHfFlWjNPY.jpg

Pobierz
  • 2
OK, problem solved.

The check box seems to disable XP style scaling. But that scaling method (which only enlarges system fonts and other system UI elements) is effectively always enabled when you run at high DPI. What the check box actually controls is the exclusive use of this method, versus the additional use of DPI virtualization for applications that lack the DPI-aware flag. So the check box doesn’t control the scaling method