Wpis z mikrobloga

za 3k da sie spokojnie już wyżyć miesięcznie. Ale to dla singli bo w rodzinie przydałoby się wincyj


@gibpotatoe: Ale w rodzinie to licz 2x3k co? 6 tys. na 2-3 osobową rodzinę to wcale nie jest mało.

jak jesteś w stanie zarobić 3000 zł w polsce, to powinieneś zarobić 3000 euro na zachodzie, a jak nie to nie masz pojęcia o tym co piszesz


@haker_proker: Tak, bo wszystkie firmy na
@petrydz: u mnie w rodzinie parka wyjechala do londynu, mieli 2,5k funtów razem, ale mówili to samo co niektóre osoby wyżej. Mieszkanie opłacisz, coś lepszego czasem też trzeba zjeść, ubrać sie i kilka pierdół i wyjszło troche ponad zero. Niby jakies grosze można odłożyć ale bez przesady. Nasłuchałem się też o młodych Polakach których spotkali, a którym z kolei nie wyszło - odważni z językiem a jednak coś nie pykło. Nie
@petrydz: No i ja też się z tym zgadzam. Większość wykopów o tym jak to mają dobrze na #emigracja pewnie też przekolorowanych, ale to pewnie z chęci oszukania samego siebie i atencji. ( choć pewni nie zawsze - ubezpieczam się przed objazdem ).

Mnie osobiscie najbardziej odrzucają wszelkiej maści muslimy, turki i inne cygaństwa które opanowały Londyn, a i sam fakt ze patrzą na mnie jak na obcego złodzieja kradnącego prace
@M4ks: No to prawda. Jesli chodzi o mieszkanie to podalem cene "od" bo wszystko zalezy od gustow i potrzeb. Generalnie albo ladnie mieszkasz albo odkladasz / wydajeszs na inne rzeczy. Dla mnie w mieszkanie w sumie bez sensu sie pchac bedac singlem bo biorac pod uwage czas w pracy i dojazdy to w tym mieszkaniu tylko sie spi:) Inna sprawa, ze bez sensu czy nie, o kupnie czegokolwiek w londynie okolicach
jak jesteś w stanie zarobić 3000 zł w polsce, to powinieneś zarobić 3000 euro na zachodzie


@haker_proker: obawiam sie, ze Ty nie masz. 3k euro na reke to jest sporo jesli chodzi np. o Niemcy - mam tam paru znajomych, ktorzy tutaj robili spokojnie miedzy 6 a 9k PLN, a tam te 3k to dla wielu marzenie (na reke, spore podatki dla singli etc).
Przykro mi, ale to kolejny mit, ze
@M4ks: Nie wiem skąd w wykopkach takie idealizowanie emigracji. Słuchając niektórych można by dojść do wniosku, że na zachodzie po prostu chcą Ci dać furmankę pieniędzy miesięcznie, szefowie są super mili, praca nie jest uciążliwa a do tego wszystko jest tańsze niż w Polsce.

Żyć nie umierać, nie wiadomo tylko skąd się biorą biedni w tamtych krajach.
Nie wiem skąd w wykopkach takie idealizowanie emigracji.


@rzep: a ja wiem - to polaczenie polskie fantazji oraz podejsca postaw sie a zastaw sie z wszechobecna wiedza ekspercka - u nas zawsze trzeba miec wiekszy telewizor, kazdy jest najmadrzejszy, wiec jak sie wyjechalo za granice to nie mozna tak jak ja, stwierdzic, ze jest OK, ale bez szalu - tylko trzeba pokazywac, jakiego sie wspanialego wyboru dokonalo i jak dalece jest