Wpis z mikrobloga

Wcale mnie to nie cieszy, że miałem rację pisząc o tym już kilka razy a ostatnio wczoraj http://www.wykop.pl/wpis/12624349/obecna-polityka-bankow-centralnych-prowadzi-nas-ws/
Chciałem ostrzec i dać sygnał, że może szykować się coś grubszego i może dobrze było by załadować trochę złota do sakiewki tak na wszelki wypadek.

Zacięła się maszyna robiąca giełdowe rekordy

Rynek zdaje się sugerować, że na rzeczy jest coś „grubszego”. Świadczą o tym ostatnie zmiany na rynku długu, gdzie od lutego trwa wyprzedaż amerykańskich obligacji. Rentowność papierów 10-letnich (rentowność to w dużym uproszczeniu odwrotność ceny) osiągnęła najwyższy poziom od listopada, a obligacje 30-letnie płaciły najwięcej od października.

Równocześnie po publikacji danych o sprzedaży detalicznej w górę poszły notowania złota, które po raz pierwszy od trzech miesięcy dotarły do swej 200-sesyjnej średniej kroczącej. Póki co są to tylko ciche pomruki budzącego się niedźwiedzia, ale warto mieć świadomość, że na porządną korektę bardzo już drogie amerykańskie akcje czekają od wiosny 2012 roku.


Teraz ostrzegam nie pakujcie się w żadne kredyty a tym bardziej hipoteczne! Złodziejskie banki już zaczynają manipulację zaniżając wymagania przy udzielaniu kredytów, żeby wciągnąć jak najwięcej frajerów! Sam w to nie wierzę ale jak system padnie to zostaniecie na lodzie, oskubią Was! Tak działa ten system i to nie jest żart!

Liberalni i ostrożni – gdzie najwyższa zdolność kredytowa?

Sięgnęliśmy po ankiety przesyłane nam przez banki w ostatnim roku i sprawdziliśmy, które instytucje najbardziej liberalnie oceniają potencjalnych kredytobiorców.


#btc #bitcoin #kryptowaluty #wyjscieawaryjne #gospodarka #ekonomia #ekonomiazadyche #finanse #gielda #ameryka #bank #banki #bankowosc #bankier #polityka #swiat #polska #pieniadze #januszebiznesu #kredyt #kredyty
p.....4 - Wcale mnie to nie cieszy, że miałem rację pisząc o tym już kilka razy a ost...

źródło: comment_hWwWjLQo3iTqzjJaAzNreTKXvlXUMRPh.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
jak sie nie wpakowac w krecyt hipoteczny jak nie ma sie wlasnego dachu nad glowa?( ͡° ʖ̯ ͡°)


@wylinka_wensza: święta prawda! Dlatego tak jest ponieważ ten system jest tak a nie inaczej zaprojektowany. Nigdy nie będzie dobrze ponieważ jak by było za dobrze to nie musiałbyś korzystać z kredytu i nikt na Tobie by nie zarabiał!!! Trzeba otworzyć oczy na to czym jest ten system bankowy!!!
  • Odpowiedz
25 lat wolności i kapitalizmu. Cały kraj spina się by dogodzić wielkim tego świata. A my dalej bez własnego kapitału.


@zgnily: taki jest plan! Naprawdę proszę Was nie lekceważcie tego co mówię. Chodzi o to żeby pozbawić nas wszystkiego a wtedy staniemy się niewolnikami! Tak jak ja jestem w tej chwili u Angoli niewolnikiem, nawet w swoim ojczystym języku nie mogę rozmawiać. Do tego doprowadzili bo taka była umowa. Potrzebują nas
  • Odpowiedz
@pawlo74: nie wiem ile bym musiał zarabiać miesięcznie żeby stać mnie było na kupienie mieszkania za gotówkę ( ͡° ʖ̯ ͡°) rozumiem, że nie masz żadnego kredytu, a tym bardziej na mieszkanie. Żyjesz w swoim własnym, kupionym za własne pieniadze mieszkaniu/domu?

a moze powinieem zadac pytanie czy w ogole zyjesz w Polsce?
  • Odpowiedz
Żyjesz w swoim własnym, kupionym za własne pieniadze mieszkaniu/domu?


@wylinka_wensza: wynajmuje a banki doprowadziły mnie do bankructwa, miałem swój biznes w UK ale zaczęli wciskać mi kredyty! Na szczęście obudziłem się w porę. Nie dałem się zniszczyć!
  • Odpowiedz
@pawlo74: współczuje( ͡° ʖ̯ ͡°) niestety sa tylko takie opcje, albo siedzisz do konca zycia na wynajetym mieszkaniu albo u rodzcow, albo pakujesz sie w kredyt na 30lat. nie chce pakowac kabzy jakiemus gosciowi cale zycie;/ wiec rachunek jest dla mnie prosty. ale bede uwazac
  • Odpowiedz
@wylinka_wensza: no jasne to prawda co mówisz ale śledzę analizy na świecie i wszystko wskazuje, że dojdzie do większego krachu niż 2008 roku a może nawet do całkowitego załamania systemu opartego na walutach fiducjarnych a wtedy zostaniesz bez kasy i bez dachu nad głową bo Ci go odbiorą jak nie będzie Cię stać na spłatę kredytu i to jest najgorsze! Nikt Cię w porę nie ostrzeże bo media publiczne nie powiedzą
  • Odpowiedz
popraw prosze pierwszy link bo wykop sie odpala tylko.


@wylinka_wensza: najlepiej wejdź na mój profil i przejrzyj wpisy

i myslisz, ze od razu to dojdzie tez do nas? czy tak jak w 2008 roku jeblo w usa to do nas powoli dochodzilo?


@wylinka_wensza: naprawdę to bardzo ciężko być wyrocznią nawet najlepsi eksperci tego nie wiedzą. To może potrwać jeszcze długo bo przecież nic ich nie ogranicza i będą drukować kasę
  • Odpowiedz
@pawlo74: współczuje( ͡° ʖ̯ ͡°) niestety sa tylko takie opcje, albo siedzisz do konca zycia na wynajetym mieszkaniu albo u rodzcow, albo pakujesz sie w kredyt na 30lat. nie chce pakowac kabzy jakiemus gosciowi cale zycie;/ wiec rachunek jest dla mnie prosty. ale bede uwazac


@wylinka_wensza: nie do końca. Załóżmy, że zarabiasz 5000 zł na miesiąc na rękę. Twój partner lub partnerka zarabia mniej, choćby te
  • Odpowiedz
@Widim: no niestety nie jest tak lekko zlazezc prace za 5000tys miesiecznie;)
ja licze na to, ze wezme kredyt, w miedzy czasei uda mi sie znalezc lepsza prace, plus rozowy tez zacznie zarabiac wieksze pieniadze, i uda mi sie przez pare/parenascie lat odlozyc tyle, ze kupie drugie, mieszkanie za gotowke, a tamto bede wynajmowac, i wynajmujacy beda splacac moj kredyt;)
marzenia..

  • Odpowiedz
@wylinka_wensza: w takim razie myślenie masz podobne do tego, co przedstawiłem. Po prostu ja mówiłem o wynajmowaniu, a ty braniu kredytu. :) Z dwojga złego wydaje mi się, że lepszej pracy lepiej szukać na wynajętym, a być wolnym człowiekiem.
Ja wiem, że ciężko - jasne. Ale nie niemożliwe. Poza tym w tym przykładzie 5000 zł na rękę masz aż 2600 zł na życie, co wydaje mi się dość dużą ilością, więc
  • Odpowiedz
@Widim: jasne, ze to możliwe, tylko trzeba mieć silna wole i nie ulegać konsumpcjonizmowi, a to na dobra sprawę w tych czasach niełatwe. ale tez z drugiej strony dobrze by było ta odkładaną kasę w coś zainwestował, żeby inflacja nam części pieniędzy nie zjadła..
  • Odpowiedz
z drugiej strony dobrze by było ta odkładaną kasę w coś zainwestował, żeby inflacja nam części pieniędzy nie zjadła


@wylinka_wensza: bitcoin, mało tego że spełnia wszystkie te warunki to jeszcze przyczyniasz się do zmiany systemu, zmiany świata na lepsze!
  • Odpowiedz
A ja znowu pcham tu Alex Jones'a ponieważ tylko tu dowiesz się prawdy o tym co się dzieje ogólnie na świecie ale w tym akurat fragmencie "Fox News Propaganda And Lies - The Alex Jones Show - 05/13/2015" mówią o tym co ja tutaj chciałem przekazać o FED i o tym, że banki nawet same już o tym piszą ale mało kto zwraca uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
p.....4 - A ja znowu pcham tu Alex Jones'a ponieważ tylko tu dowiesz się prawdy o tym...
  • Odpowiedz