Wpis z mikrobloga

No siema Mirki.
Kilka dni temu wpadł mi w ręce nowy numer magazynu Fokus, a w nim artykuł zatytułowany "Internet zabija męskość". Autorka tekstu na podstawie książki - której autorami jest para psychologów z Uniwersytetu Stanforda: Philip Zimbardo(Autor kilku książek oraz sławnego Stanford Prison Experiment ) i prof. Nikity Coulombe - "Gdzie Ci mężczyźni?" opisuję jak wygląda życie współczesnych mężczyzn i jak zmieniło się ono w starciu z współczesną technologią w porównaniu do kilku dekad wstecz. Jest też wywiad o współczesnej "męskości" z prof. Zimbardo. Radzę przeczytać cały artykuł w wolnej chwili. Być może tak jak ja odpowiecie sobie na pytanie, na które od dawna odpowiedzi szukacie. Polecam mirki.


Przy okazji otwieram nowy tag #smsotrescipomagam
Zwykle jest tak, że ludzie opisują tutaj swoje problemy. Ja chciałbym natomiast, żebyście od czasu do czasu wrzucali tam artykuły takie jak ten - zmieniające sposób patrzenia na świat, rozwiewające wątpliwości lub chociaż odpowiadające na często powtarzające się pytania mirków.

Edit: Dodaje jeszcze raz bo zapomniałem, że mam przeskanowany cały artykuł, a nie tylko pierwszą stronę ;-)

#stulejacontent #tfwnogf #psychologia #stuleja #zwiazki
DjmtrkyYTTKdrkySRT - No siema Mirki. 
Kilka dni temu wpadł mi w ręce nowy numer maga...

źródło: comment_yKdAEsTKDh5I6eqYRgjCaLLXDPqCSsMC.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@DjmtrkyYTTKdrkySRT: więc spróbuję pomóc. Polecam książkę Żelazny Jan, autor Robert Bly. To nie jest książka do poczytania o problemie męskości we współczesnym świecie. Nie da jej się czytać szybko. Bardzo porusza, bo człowiek (facet) widzi mnóstwo odniesień do własnego życia, przeżywania swojej męskości. Polecam każdemu Mirkowi, nie tylko stulejom. Chętnie usłyszę wrażenia kogokolwiek z Was, kto ją czytał. #smsotrescipomagam
  • Odpowiedz
Nie Internet,a wychowywanie przez kobiety. Dzieci wychowywane są bez męskich wzorców. A ojcostwo nie polega jedynie na przynoszeniu pieniędzy do domu.
Trudno żeby kobiety wychowały 100% mężczyznę.
  • Odpowiedz
@DjmtrkyYTTKdrkySRT: o boże co za #!$%@? w tym artykule, czytając ten artykuł odnoszę wrażenie jakby był napisany przez jakąś kobietę, która ma ból anusa o to, że chłopaki wolą sobie pograć na komputerze niż się za nimi uganiać.

Czepianie o to, że panowie spotykają zazwyczaj w konkretnym celu i towarzystwie(np: po to żeby pograć w piłkę). Większość z nas jest pokoleniem facetów wychowanym przez kobiety, więc można powiedzieć, że same sobie
  • Odpowiedz
Jeśli internet zabija męskość, to sztućce powodują otyłość.


@Mordeusz: Jeśli się nadmiernie korzysta z tego sztućca to bardzo prawdopodobne, że będzie powodować otyłość, tak samo z internetem. Nie jest to złe ale w odpowiednich ilościach. Gorzej jak ktoś ucieka przed problemami z świata realnego w ten wirtualny.
  • Odpowiedz
@DjmtrkyYTTKdrkySRT: Przez długi czas było tak, że to mężczyźni kształcili się, zarabiali, odnosili sukces i to na nich spadał ciężar znalezienia odpowiedniej partnerki by założyć rodzinę. Kobietom nie podobało się, że są oni uprzywilejowani i zażądały tych przywilejów - możliwości kształcenia się, zarabiania, odniesienia sukcesu itp. Ale jak przyszło do przejęcia innych męskich obowiązków, czyli uganiania się za płcią przeciwną, to nagle widzą problem.
  • Odpowiedz
@zorban: Tyle że o wartości mężczyzny świadczy właśnie przede wszystkim to, czy jest na tyle inteligentny i zaradny, by zapewnić zasoby, byt i opierunek rodzinie. Wtedy te "lepsze geny", o których mówisz, przekazują inteligencję, a nie ładną buźkę czy dużego penisa. Chyba jest więc coś nie tak, kiedy Karynki wolą robić dzieciaki z Sebixami, przez co do dalszych pokoleń przekazywana jest umiejętność układania włosów na żel i baunsowania w rytm disco
  • Odpowiedz
Gdyby to że Karynki biegają za Sebixami miało doprowadzić do upadku naszej cywilizacji to już dawno by ona upadła, bo cechy o jakie zabiegają są od zawsze promowane.


@zorban: No nie powiedziałbym, czy w XIX. wieku kobiety "uganiały się" za tymi samymi cechami.

A cywilizacje Arabskie i Chińska to są prostu na innym etapie ewolucji państwa, i zapewniam Cię że jeszcze kilkadziesiąt lat i będą przechodziły przez to co my teraz.
  • Odpowiedz
(czyli okres w którym są najbardziej potrzebni przy współpracy w wychowaniu Brajanka:P)


@zorban: Szkoda tylko, że zazwyczaj mają #!$%@? na Brajanka i wolą dalej sobie sebixować, przez co jest plaga samotnych matek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz