Wpis z mikrobloga

@Tojtek: Nigdy. Bo to nie ma sensu. Chcialbys wyeolas jedna funkcje i z Glowy? Pozatym napisanie zamiany jednego systemu na drugi to powinna byc chwila
@pkh: Rozumiem, cumplu, o co Ci chodzi. Ja sobie z tym poradze, ale napisałem i wrzuciłem to na wypadek, gdyby komuś było potrzebne, bo nie znalazłem na necie uniwersalnych funkcji. A po co ktoś ma machać sobie 50 osobnych, skoro starczą dwie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wonsz_smieszek: Czemu? xD Podaj inny równie wygodny język, w którym nie musisz tracić czasu na wynajdowanie koła na nowo. (
@pkh: a czemu nie? piszę maturę w javie, gdzie mam Integer.toHexString(int) i Integer.parseInt(String, 16) i analogicznie dla dwójkowego i ósemkowego. Oczywiście jakby trzeba było to bym napisał funkcję sam, ale bez przesady, zajęłoby to kilka cennych minut.
@wonsz_smieszek: Tak, nie widzę sensu bawienia się w C++ i czystym WinAPI, by zrobić coś prostego.


Nie ogarniam kompletnie Javy i nie wiem czy to kwestia uprzedzenia, czy czego... A przydałaby się, raz parę lat temu, żebym ogarnął i w niej maturę zdawał (ponoć dużo łatwiej zdać ze względu na pomocne funkcje), a dwa, że mam urządzenia z #android w domu i też byłoby fajnie. Moje pytania do Ciebie:
1. W
@Tojtek: chodzi Ci o język równie wysokiego poziomu? ruby, python, nawet java lepsza. c# jest po prostu wydumką, bo ms chciał coś wymyślić i na szczęście został szybko zapomniany poza niektórymi korpo.


@wonsz_smieszek: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Tojtek: by zrobić coś prostego, trzeba wziąć narzędzie, które się do tego nadaje i poprawkę na znajomość owego - żeby nie walczyc z własną niewiedzą.

Jak chcesz napisać 3 okienka, to możesz nawet w c#: on się nadaje do niezbyt poważnych programów, które można w nim szybko napisać, nawet jeśli się nie zna za dobrze. Zawsze ze to znajdziesz język wyższego poziomu (python, ruby), bardziej przenośny (nieszczęsna java), szybszy (c/c++).

C#
A co jak chcemy zamienić liczbę dziesiętną na liczbę w systemie większym niż 16? Wtedy switch nie wystarczy. Proponuję moje rozwiązanie:

public static String from10ToAny(int dzielna, int system) {
String newNumber = "";

while(dzielna != 0) {
int x = dzielna%system;
newNumber += x < 10 ? Integer.toString(x) : (char) (65 + (x - 10));
dzielna /= system;
}
return new StringBuilder(newNumber).reverse().toString();
}

38700 in 30 system = 1D00

Aczkolwiek to się
@g500s: Mój kod to tylko lekkie udoskonalenie tego switcha, że jeśli reszta wyjdzie większa lub równa 10 to zamiana na literkę A, B, C... Tutaj to zrobiłem tak że dodaję 65 (kod ascii znaku A), rzutowanie itp, połączona instrukcja w operator warunkowy i voila. :P
@fenix7557: na szczęście mniej więcej ogarniam co tam się dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam na myśli to, że na maturze raczej takich egzotycznych systemów nie będzie, warto się skupić na klasyce - binarny, trójkowy, ósemkowy, szesnastkowy :)) ale kod ciekawy i może się przydać, ale oby nie jutro :))