Wpis z mikrobloga

Ej, mamy tu na pokładzie kogoś #wege? Robimy eksperymentalny wege miesiąc w domu i generalnie nie wiem co poza kotletami z ciecierzycy/soczewicy będziemy jeść :P blogi z przepisami wege to jakaś padaka, sprawdziłam kilka losowych i oni jedzą np. Kotlety z kaszy z ryżem i warzywami o.O Macie ulubione strony/blogi/przepisy? I żeby białka trochę było bo takie ładowanie węgli mi się nie podoba... dziś dzień trzeci a już za mną chodzą steki i burgery i nie wiem po co ja się na to zgodziłam :P
#gotujzwykopem #wege #jedzenie
  • 39
  • Odpowiedz
@chixi: Znajomi są wege, chodzimy z nimi czasem do knajpek wegańskich i musze powiedzieć, że kreatywność tych potraw powala :-) wegański burger, wegańska pizza. Sporo jest przepisów w języku angielskim, jeśli podstawowy angielski znasz
  • Odpowiedz
@chixi: Jadłonomię polecam. widzę, że jesteś zdziwiona, że wegetarianizm to głównie węgle, ale tak ta dieta wygląda :) trzeba dbać o obecność białka w diecie, dlatego często jest ciecierzyca, soczewica, fasola itp. jak nie przesadzasz z tłuszczem to można nawet schudnąć po jakimś czasie. tłuszcz polecam głównie z orzechów, awokado i np. oleju kokosowego, to jest taki zdrowy tłuszcz. jakbyście chcieli na dłużej zostać przy tej diecie to zadbajcie o B12,
  • Odpowiedz
@chixi: a tak serio: jak nie mam miąska w domu to makarony, zupy-kremy, risotto(polecam grzybowe!), placki z cukinii, naleśniki, możesz pokombinować z jarskimi pierogami, sałatki z kaszą, quiche, tarty, jajka i na tysiąc sposobów
  • Odpowiedz
@chixi: ja robie co jakis czas miesiac wege. Polecam kotlety sojowe np w formie "kebaba" tzn w tortilli z duza iloscia warzyw i sosem na bazie jogurtu. Poza tym smoothie w kazdej postaci i ze wszystkiego :) ps poszukaj przepisu na necoe na pasztet z selera- cudo!!
  • Odpowiedz
  • 0
@SScherzo: już kupiona ale pewnie dojdzie po weekendzie. No dla mnie taka ilość węgli to kosmos totalny, tym bardziej że po posiłkach bez białka jestem głodna za 1h. Nie uśmiecha mi się też kupowanie tych przetworzonych sojowych rzeczy i nudy się obawiam trochę. Na dłużej raczej nie, ja jestem wybitnie mięsożerna a mój niebieski da się pokroić za dobrego schabowego.
  • Odpowiedz
@chixi: nie musisz kupować sojowych, niektórzy wege w ogóle nie jedzą takich rzeczy :) ja byłam całe życie mięsożerna, w końcu postanowiłam nie jeść mięsa i niedługo miną 4 miesiące. ale trzeba sobie gotować i bardziej dbać o dietę, niestety. coś za coś :) spróbuj, najwyżej zrezygnujecie. możesz też zapiać się do Zostań wege na 30 dni, wysyłają codziennie maile z przykładowymi przepisami na 5 posiłków dziennie, do tego jest teoria
  • Odpowiedz