Wpis z mikrobloga

Mirki, właściwie dopiero rozpoczynam swoją przygodę z Arduino, ale napotkałem na dość poważny problem, z którym nie umiem się uporać od dwóch dni.

Chcę podłączyć moduł Wifi ESP8266 (model ESP-08) do Arduino UNO, aby urządzenie wysyłało dane m.in. o temperaturze na serwer PHP (od strony PHP skrypt wykonałem - chodzi o to aby tak naprawdę przechodziło na daną stronę www z danymi zawartymi w rozszerzeniu, np. example.com/data.php?code=password&l=63&t=62&h=1).

Moduł podłączyłem zgodnie ze wskazówkami znalezionymi w sieci, tj.:


Po takim połączeniu po podpięciu Arduino do komputera i otwarciu Serial Monitora w domyślnym Arduino IDE, po wpisaniu komendy AT dostaję komunikat OK, więc wszystko niby w porządku. Natomiast nie udaje mi się, aby Arduino/moduł Wifi połączył się z konkretną stroną (o rozszerzeniu potrzebnym dla skryptu PHP). Poniżej kolejno lista instrukcji, które wpisuję wraz z odpowiedziami:


Niestety po tej ostatniej komendzie dane nie zostają wysłane, tylko po 5 sekundach dostaję odpowiedź zwrotną:


Próbowałem różnych wersji komend, dodawania Host na końcu (bo jak rozumiem w Serial Monitorze klasycznego IDE nie da dodać się osobnej linii). W każdym przypadku dostawałem ten komunikat.

Czy ktoś wie co mógłbym zrobić, aby te dane zostały jednak przesłane na serwer? Dzięki z góry za pomoc!

#elektronika
#esp8266
#arduino
  • 7
opis odnośnika@grad: masz zle metode get ew ta 4 przed "tcp" w cipstart. moze zla ilosc bajtow w at+cipsend. 'send ok' oznacza ze zostalo wyslane ale nie koniecznie odebrane. tak troche dziwnie, po send ok powinnes dostac info zwrotne "+IPD,1,10:1 OK" cos takiego przynajmniej w Thingsspeak tak jest.
__________________________
u mnie to wyglada tak tylko ja PHP nie uzywam

Serial.println("AT+CIPSTART=\"TCP\",\"184.106.153.149\",80");
delay(1000);
Serial.println("AT+CIPSEND=82");
delay(3000);
String command= "GET /update?key=92Y7K1CJ3Q20VIKV&field1=";
command += String(Temp);
command
@michal0007: Śmiga!! Dzięki wielkie za pomoc! Co prawda też skonfigurowałem pod Thingspeaka a nie pod PHP, ale szczerze mówiąc więcej póki co mi nie potrzeba. Ewentualnie popróbuję jak już nie będę miał dość tego modułu.
@mer: Tak właśnie czytałem o tym że taka możliwość istnieje, ale póki co moje umiejętności pozostawiają wiele do życzenia, więc tą kwestię zostawiam na przyszłość. Ale ciekawy temat swoją drogą.
Tylko tak się jeszcze zastanawiam, czy to normalne, że po podłączeniu modułu do portów TX i RX nie mogę wgrać kodu przez Arduino IDE (wyskakuje błąd) - po odłączeniu modułu z tych portów wszystko wgrywa się bez problemu.