Wpis z mikrobloga

Mircy, przyszedł czas na znów bycie piękną i szczupłą. Motylem byłam ale przytyłam niestety, więc pytam Was - jakie ćwiczenia polecacie dla osoby, która totalnie nienawidzi sportu? Bieganie odpada, bo mam problemy z kolanem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Siłka, Chodakowska czy może coś innego? Dodam, że bardzo lubię pływać. Do zrzucenia około 20 kg, nie pytajcie skąd się wzięły:D
#redukcja #dieta #odchudzanie
  • 36
@Avaritia: A w domu? Serio - pomyśl o jakimś uchwycie nawet na ścianę.
Ile czasu jesteś na diecie? Trzymasz rygor, czy wyłamujesz się podjadając coś czasem? (powiedz szczerze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
@botul: instalowanie czegokolwiek na ścianach odpada, bo to nie moje mieszkanie. Na diecie jestem od miesiąca, zdarzało mi się niestety mieć kilka wpadek. Generalnie staram się trzymać rygor, jeść 4-5 posiłków dziennie. W praktyce wychodzi różnie, ale jestem z siebie zadowolona.
@Avaritia: Najważniejsza sprawa: dobra dieta. Od dietetyka będzie super, ale jeśli zwyczajnie będziesz stosować się do zasad zdrowego żywienia i nie żreć za dużo, to też wystarczy :)
Sprawa druga: aktywność fizyczna. Jeśli lubisz pływanie, to wbijaj na pływalnię nawet codziennie. Woda świetnie odciąża stawy, więc na początku najwyżej możesz mieć troszkę zakwasów. No i wyciskaj z siebie jak najwięcej, a nie przesiaduj w jacuzzi ( ͡° ͜ʖ ͡
@Avaritia: Fitnessblender, mają stronę z rozbudowaną wyszukiwarką ćwiczeń (według trudności, czasu, zaangażowanej grupy mięśni itd.), Chodakowskiej nie polecam bo może i mocno ją reklamują ale technikę ma słabą.
@Avaritia: dieta to podstawa, można wyciskać siódme poty na siłowni, ale przy braku diety bądź przy nie przestrzeganiu jej treningi dużo nie dadzą. Ale jeżeli będziesz stosować się do dobrze zbilansowanej diety i połączysz to z treningiem siłowym oraz dorzucisz do tego trochę obwodów, sukces gwarantowany