Wpis z mikrobloga

Mirki, przechodzę od dzisiaj na dietę dr Dukana. Dla niewtajemniczonych jest to dieta wysokobiałkowa. Robię to głównie z tego powodu, że strasznie rozpadł mi się mój reżim diety i praktycznie cała dieta upadła (brak stosowania się do ustalonych "zasad").

Dukan to nie jest jakaś tam dieta cud, bazuje po prostu na białkach gdzie zaczynamy od prawie 100% białek i kończymy na fazie stabilizacji gdy spożywamy je przez jeden dzień w tygodniu.

1 faza to tzw. uderzenie - w zależności od planowanej redukcji ustalamy określony czas na samych białkach - u mnie z racji tego, że mamy jeszcze dużo do zejścia to będzie jakieś 7-10 dni. Podczas tej fazy można teoretycznie zrzucić od 3-5 kg.

2 faza to tak naprawdę ponownie stosowanie zasad z fazy pierwszej ale z dodatkiem warzyw w co drugim dniu. Trwa tyle aby osiągnąć odpowiednią wagę. Jeżeli więc planujemy redukcję np o 20 kg to zrzucamy dodatkowo 15-17 kg.

3 faza - dodajemy węglowodany złożone (pełnoziarnisty chleb), tłuszcze np. żółty ser, cukry z owoców. Ponadto można spożywać makaron, ryż lub ziemniaki (jeden z produktów, maksymalnie 2 razy w tygodniu). Jeśli potrzeba zjedzenie tradycyjnego posiłku jest duża, można sobie na niego pozwolić, co jest atutem tej fazy. Tak zwana królewska uczta (cheat meal) dozwolony jest 2 razy w tygodniu. W związku z tym, że dieta proteinowa wciąż pozostaje dietą, w trzeciej fazie obowiązuje zasada jednego, całkowicie proteinowego dnia w tygodniu. Faza trwa różnie, w zależności od tego ile kg udało się nam zrzucić. Przy 20 kg będzie to 200 dni!

4 faza - możemy generalnie jeść wszystko z tym, że raz na tydzień robimy sobie dzień białkowy.

Do tego dochodzi dużo płynów i jedzenie otrębów owsianych codziennie (2-3 łyżki).

#dieta #odchudzanie #fotodieta #dietadukana
  • 66
  • Odpowiedz
@shdw: powiem ci, ciezko zrobic 0g czegokolwiek, moim zdaniem prawie niemozliwe, no chyba ze lecisz na samym prochu, kiedys niwix tak lecial, ze sam proch tylko i docieło go pięknie, generalnie WW/T tak do 30g i bialko 2g/kg i leci slicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BuBu3: zalezy co chcesz osiagnac, jezeli chcesz wygladac jak zwykly kowalski to zbilansowana bedzie najlepsza, ale jezeli chcesz wygladac na prawde dobrze to musisz kombinowac, do zejscia na prawde nisko z bf, niskoweglowodanowe diety sa najlepsze( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FotoDieta: Ta dieta jest #!$%@? warta. Ogarnij sobie zbilansowaną dietę z zapotrzebowaniem kalorycznym a nie jakieś inby odstawiasz.
Po drugie 5kg w 10 dni? Serio? Ktoś w to wierzy? Przecież to woda z organizmu ewentualnie zejdzie. Samo zdrowie...
  • Odpowiedz
@FotoDieta: Polecam normalne low carb a nie jakiś #!$%@? Dukan - zakwasisz się, że hej...

@bartdziur: Nie ewntualnie tylko na 100 %. Po za tym patrzeć na wagę przy odchudzaniu... Równie dobrze moze się ważyć przed i po postawieniu klocka skoro wiekszy nacisk stawia na wagę zamiast na wymiary oponki.
  • Odpowiedz
@Ch-jogromPL: Oczywiście ze zależy od tego co chcesz osiągnąć. Czy ćwiczysz czy nie i na jakim stopniu zaawansowania. Niektórzy poleca wino i teścia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FotoDieta: problem nr 1 - niszczenie sobie nerek, problem nr 2 - efekt jojo, WSZYSCY ktorych znam osobiscie po odejsciu od tej diety (a odejsc trzeba w koncu bo to zla dla zdrowia dieta jest) blyskawicznie wracali do starej wagi. Zatem mocno nie polecam.
  • Odpowiedz
@Darjo: nikt nie niszczy sobie nerek, nikt sie nie zakwasza - po dobrym Dukanie nie ma jojo

trzeba tylko to umiejętnie zrobić, z okresowym carb cyclingiem - Dukan ma trwać 2-3 tyg a nie jak w większości przypadków 6-8 miesiecy
  • Odpowiedz
@shdw: > nie z tluszczami na poziomie 0g jak OP zamierza to robic

wydaje mi się, że OP poprzez '100% białek' miał po prostu na myśli źródła białka, na szybko sprawdziłem i w Dukanie można jeść tłuste ryby morskie, jaja i wołowinę - więc trochę tłuszczu będzie.

Ale z takich niestandardowych diet, to chyba już tradycyjna ketogeniczna byłaby sensowniejsza i pewnie łatwiejsza w realizacji.
  • Odpowiedz
@koniarek: Czytając te i tamte wpisy widać, że @FotoDieta o diecie nie ma pojęcia a rady chyba czerpie z Przyjaciółki i Twojego Stylu. Jak nie jest otwarty na wiedzę, to nie warto się męczyć.
  • Odpowiedz
@FotoDieta: Miałem okazję spróbować tej diety i przyznaję, że efekty motzno na plus. W ciągu 2,5 miesiąca zrzuciłem 15kg. Co prawda przez następne dwa lata skrupulatnie odzyskiwałem utraconą masę, ale i tak przez dobre pół roku mogłem cieszyć się zacną sylwetką. Zastanawiałem się nad ponownym skorzystaniem z tej diety, ale przekonała mnie koleżanka dietetyczka, że lepiej odpuścić i na spokojnie i na zdrowo zrzucić masę poprzez zdrowe odżywianie i tak powoli
  • Odpowiedz