Wpis z mikrobloga

@SynuZMagazynu: Z tego co widzę po aktywności, to Tobie Januszku płacą za wpisy ;). Rozdział władzy wykonawczej od sądowniczej nie ma nic wspólnego z byciem złodziejem i oszustem. Jest brak jest natomiast tożsamy z państwami totalitarnymi. Mając władzę sądowniczą w kieszeni można z każdego zrobić złodzieja i oszusta. Świat nie jest taki prosty jak Twoje comiesięczne zlecenie na popieranie narodowego-socjalizmu,
@SynuZMagazynu: zawsze można zostawić w rynnie paczkę ;). Na PO nigdy nie głosowałem i nie planuję głosować, ani tym bardziej nikogo do tego zachęcać. Jedyne co mnie martwi to potencjalna większość konstytucyjna PiS i zmiany w prawie pozwalające im odreagować 8 lat w opozycji i stworzenie sytuacji, w której żadna przyszła opozycja nie będzie miała samodzielnej racji bytu...
@SynuZMagazynu: Raz, nie rozumiem pierwszego argumentu, wiem co zrobiła, dlatego na nich nie głosuję i nie głosowałem. Dwa, PiS się nie kryje z planem wprowadzenia kontroli nad władzą sądowniczą i ma w tym pełne poparcie gabinetu prez. Dudy. Trzy, pamiętam dwa lata rządów PiS. Np. jak Zbyszkowi Ziobrze zmarł ojciec w szpitalu to następne pół roku jedynym zajęciem prokuratury było tropienie lekarzy na każdej długości geograficznej. Pomijając fakt, że Zbyszek był
@SynuZMagazynu: Ja nie jestem od prowadzenia kampanii wyborczych, zagłosuj na taką partię, której program Ci odpowiada. Może być nawet PiS jesli uważasz, że taka zmiana w prawie jest dobra dla kraju. Dla mnie po prostu taki plan jaki przedstawili zbliża nas niebezpiecznie do takich tuzów demokracji jak Białoruś.
@RlxdGm: Biorąc pod uwagę wiele niesprawiedliwych wyroków sądów to myślę,że faktycznie kontrola nad sądami jest potrzebna,nie robisz nic złego,to sądy omijasz,oj Ty rynno coś jednak dygasz tych sądów,taki pikuś xd no zbrodnia totalna Pisu xd
Kontrola nad sądami jest sprawowana przez sądy wyższej instancji oraz ETS. Wprowadzenie nadrzędnej kontroli przez władzę wykonawczą nie ma nic wspólnego z troską o zwykłych obywateli i uczciwość wyroków, a uzależnieniem tych ostatnich od aktualnej linii politycznej władzy. PS. ja się sądów w PL nie dygam bo już dawno wyemigrowałem do jukeja w poszukiwaniu cywilizacji, ale w sumie chciałbym tak zupełnie z patriotycznych pobudek, żeby Polska była normalnym krajem a nie poligonem