Wpis z mikrobloga

@Vitin:
1. Poprawny json zawiera slashe - usuwając je zepsujesz strukturę (chyba, że dodatkowo katujesz się starym magic_quotes - jeśli tak to po prostu wyłącz).
2. Upewnij się, że wysyłasz w kodowaniu utf-8 (jeśli ze strony to nagłówek w head powinien wystarczyć).
3. json_encode($var, true) żeby otrzymać tablicę jak inni pisali.
4. Jeśli zmienna ma zawierać json'a to na litość boską nie nazywaj jej $array
@Vitin: mam wrażenie, że coś tu przekombinowałeś, bo wnioskuję, że doczytujesz zawartość dynamicznie, ale chcesz ją zamontować w środku kodu, który już się wykonał.
@Vitin: No tak, odwołujesz się po prostu do url, pod którym czeka kod php, który odbierze wysłane dane (json) i zwróci to co chcesz (np. wielkość tablicy, choć mam nadzieję, że nie tylko po to to robisz, bo to samo szybciej zrobi js). JS po wysłaniu danych czeka na zwrotkę od php i ją dalej przetwarza.
@Bizley: po kliknięciu przycisku1 chcę dodać rekord do bazy danych, bo kliknięciu przycisku2 odczytać rekord z bazy. Odczytywanie działa, zapisywanie niezbyt ;/
@Bizley: @handler: problemem to, że login i hasło do bazy ma od samego początku (odczyt) więc działa, natomiast array do zapisu jest dosyłany ajaxem i nie jest dostępny od samego załadowania strony, więc nie działa ;/
@Jurigag: coś mocno spieprzyłem w kodzie, po całym dniu poszukiwań naprawiłem i działa :) mniej więcej coś takiego: link, żeby była opcja zapisu i odczytu z bazy (mysql injection w tym momencie mocno tak btw) ;d