Wpis z mikrobloga

@Graff: Ale nie rozumiem czego się w sumie spodziewali wszyscy ci, co teraz się dziwią jego zachowaniem. Wysłali taką osobę, żeby nas tam reprezentowała to miałem nadzieję, że chociaż zdają sobie sprawę z tego co będzie robił. ;)
  • Odpowiedz
@emdey: Ja tam mam satysfakcje. W PE i tak nic nie można zrobić, a tak zamiast 1 nudziarza który by niczym, szczególnym się nie wykazał, (możliwe że nawet by nie przychodził na obrady), mamy 1 clowna :D
  • Odpowiedz
@Graff: @Bsx88: @emdey: A mi to szczerze powiedziawszy wisi co robią tam nasi politycy. Czy ośmieszają unię, kraj, czy też siebie. Podchodzę do polityki z dystansem i raczej mało rzeczy mnie szokuje w niej. Ale pośmiać zawsze można. :P
  • Odpowiedz
@Bsx88: Twierdzenie, że w PE nic się nie da zrobić jest to oczywisty nonsens, wymyślony przez Ozjasza i powtarzany przez jego wyznawców a wynikający z niezrozumienia charakteru polityki.
Po pierwsze PE jest to doskonała okazja do nawiązywania międzynarodowych kontaktów i orientowania się w nastrojach w różnych grupach wpływów, pozyskiwania od nich informacji itd.
Polityka nie polega na wymachiwaniu rękoma i obrażaniu wszystkich dookoła ale na konsekwentnym zjednywaniu sobie ludzi i wpływaniu
  • Odpowiedz
@py_chi_wo: Co takiego PO albo PiS dla Nas zrobili w PE?

Wszystkie negocjacje poważne, odbywają się na poziomie przywódców, a poseł w PE może co najwyżej odrzucić projekt KE, o krzywiźnie banana.
  • Odpowiedz
@py_chi_wo: Niby jak ? Teraz mnie rozśmieszyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakby cała Polska delegacja się skrzyknęła to by gówno zdziałała. Do tego tworzeniem prawa zajmuje się Komisja Europejska a nie Europarlament
  • Odpowiedz
@ediz4: No, czyli wysłaliście dziadzię, który nie dość, że nic nie może zdziałać w PE to tylko nas kompromituje - majstersztyk.
Za wczorajszą akcję to powinien zostać stamtąd #!$%@? dyscyplinarnie i pozbawiony wszystkich przywilejów.
  • Odpowiedz
@Bsx88: Może nie zrobić z siebie błazna i nie ośmieszać własnego narodu, czyli przede wszystkim nie szkodzić. Jeśli nie potrafi inaczej, to taki krok już coś znaczy. W ten sposób postępuje zapewne większość posłów.
@Bsx88 @ediz4 Istotne decyzje podejmowane są za zamkniętymi drzwiami i trzeba umieć je otwierać lub sprawiać żeby inni otwierali je dla nas. Prawo europejskie powstaje przy zielonym stoliku i nikt tam nie zaprosi małpy z brzytwą.
  • Odpowiedz
@py_chi_wo: Podaj 1 przykład korzystnego działania parlamentu, dla Polski, (niezależnie z czyjej inicjatywy).

Korwin robi bardzo dobrą robotę w PE, pokazuje wszystkim, że można tam spać, grać w pasjansa, hailować, a przy tym inkasuje się jeszcze 90 000 miesięcznie. Wrogość do UE i PE w społeczeństwach rośnie :)
  • Odpowiedz
O, powrócił temat hajlowania. Schulz zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec Korwy (ciekawe który to już raz). Tymczasem Król Europy zbiera brawa po każdym zdaniu
  • Odpowiedz
E tam zluzuj poślady. Przynajmniej jest o czym gadać.


@ediz4: problem w tym, że ze śmiesznego dziadka z łamanym "perfekcyjnym angielskim z translatora" ten idiota w pogoni za atencją gimbusów ośmiesza nasz kraj. Jak dla mnie grubo wczoraj przesadził.
  • Odpowiedz
@Bsx88: Podam pierwszą lepszą ale nie więcej, bo założenie, że w PE podejmuje się tylko takie decyzje, które szkodzą Polsce jest dla mnie absurdalne po prostu a nie chcę wdawać się w jałową dyskusję ideologiczną.

PE brał udział w wytworzeniu listy nieuczciwych i zakazanych w UE praktyk handlowych, wychodząc z założenia że:

"Niektóre grupy społeczne powinny być szczególnie chronione z powodu swej wyjątkowej podatności na daną praktykę lub produkt, wieku (dzieci
  • Odpowiedz
@py_chi_wo: Tak no, np. zakaz sprzedawania świetlówek :) Zakaz sprzedawania bananów z krzywizną inną niż normy europejskie. Bardzo przydatne działania.
Nie ma ŻADNEGO przykładu pozytywnego działania polskich posłów (czy PE w ogóle).
  • Odpowiedz
@py_chi_wo: No tak bo grupka 2 posłów ( a sorry obecnie jeden) ma możliwość zostania przywódcą frakcji liczącej dziesiątki europosłów. Jak do tej pory żaden z Polskich polityków nie dostąpił tego zaszczytu pomimo tego że PIS czy Po wprowadziło kilkudziesięciu posłów.
  • Odpowiedz
@Bsx88: Przykłady, które podałeś, świadczą o tym, że komercyjny lobbing doskonale odnajdują się w realiach PE. Czy te działania są przydatne... może gdyby jeden z największych koncernów produkującyh oświetlenie (OSRAM/Siemens) płacił podatki w Polsce byłoby to całkiem korzystne finansowo dla nas. Ale nikt nie odworzy drzwi do takiej dyskusji na hasło "heil hitler".
  • Odpowiedz
@ediz4: Jeśli czarny został prezydentem USA, to znaczy że wszystko jest możliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bsx88: Każdy z nas chce jak najlepiej. Po prostu według mnie taki radykalizm działa na naszą niekorzyść i prowadzi do nikąd.
  • Odpowiedz