Wpis z mikrobloga

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Paulo Coelho, Alchemik

Dlatego nie pytajcie nigdy: za co mnie kochasz?
Kocham Cię za wszystko, za Twoje usta ułożone w pięknym uśmiechu, które chciałoby się jednocześnie oglądać i całować, za Twoje wyjątkowe oczy, których blask mówi więcej niż Twoje czułe słowa, za Twoje ciepłe dłonie, których dotyk na mojej skórze przynosi spokój i ukojenie, za radość i szczęście, którym jesteś, za chwile, które zamieniasz w niezapomniane opowieści, za myśli, które biegną ku Tobie, gdy Cię przy mnie nie ma, za Twoje oddanie, humor i uczucie. Całą Ciebie, wszystko, czym jesteś i bezwarunkowo.
Tak mniej więcej będzie brzmiała odpowiedź i nie sposób ująć słowami tego uczucia. To jednocześnie trudne, ale i bardzo łatwe, jeśli dwie osoby wiedzą kim dla siebie są nawzajem. Darzcie się zatem miłością i nie szukajcie powodów!
#cytaty #milosc #literatura #coelho
  • 6
Ach ten Paulo Coelho.
"Szukaj w sobie, albowiem nawet kiedy nic nie znajdziesz, to samo poszukiwanie będzie już wystarczającą nagrodą"
"Idź drogą którą sam wybrałeś, nie daj się prowadzić innym, albowiem będziesz wtedy jak wól w kieracie. Jednakowoż, nie zamykaj oczu na cudzą mądrość i doświadczenie, czerp z tego, lecz nie pozwól by cudze przeżycia stały się twoimi. Szukaj i doświadczaj"
"Tyłek podcieraj starannie, nikt nie lubi śmierdzących kałem kolesi, a dracha