Wpis z mikrobloga

@kkurczakk: Na bank miesięcznie, za 50k to oplacisz ville na 3-4 miesiace, sa czynsz bez oplat :>

Co do pogody to ciężko jest w czerwiec-sierpien/wrzesien, od pazdziernika marca jest idealnie a od kwietnia do maja znośnie :)
  • Odpowiedz
Civil engineer może nie mieć dużo. Zależy dla kogo robi. A ja można powiedzieć nadzoruje :) a co do pogody to fakt. Lipiec sierpień piekło ale potem 9-10 miesięcy około 20-25 stopni. Dla mnie to znacznie lepsza opcja niż Polska zima. A lato już macie podobne tylko tu jest wszędzie klima, w Polsce gorzej z tym.
  • Odpowiedz
@majkson dla mnie tylko lipiec i sierpień jest dla mnie ciężki. Reszta idealna no ale po 10 latach pewnie mi się tolerancja zmieniła. A w grudniu chodzę w kurtce czasami hehe.
  • Odpowiedz
@blinxdxb:
10 lat już tam siedzisz? A ile masz lat? Dużo musiałeś się uczyć by pracować na obecnym stanowisku? Jesteś jakiś wyjątkowo dobry?

50k PLN netto to bardzo przyjemna stawka. W takim -- jakże niesławnym -- IT bardzo trudno o coś takiego, nawet robiąc #zagranico. Trzeba być dobrym. A jak już tyle jest, to gdzieś w UK czy Szwajcarii. I jak dopieprzą podatek jeden z drugim, to szkoda gadać.

Jak
  • Odpowiedz
Ostatnie pietro ma być na wysokości 630 metrów, reszta pewnie nie będzie zagospodarowana bo poszczególne kongygnacje od tej wysokości będą miały zbyt małą powierzchnię
  • Odpowiedz
@full_throttle:
Niekoniecznie. A prezesi banków co zarabiali jeszcze dużo więcej jaką mieli odpowiedzialność? Spieprzyli kosmicznie, banki poupadały, bailouty się posypały... Życie toczyło się dalej. Najgorsze co może spotkać na odpowiedzialnych stanowiskach to w wielu przypadkach wywalenie z pracy z ogromną odprawą.

Z drugiej strony, bankowcy, politycy itp. wiedzą jak się ustawić. Kontrolerzy lotu -- i ludzie z budowlanki być może też -- mieliby trochę bardziej przekichane gdyby ktoś zginął przez ich
  • Odpowiedz
@blinxdxb: 0% podatków ale wszedzie ukryte opłaty :) Do tego benzyna wlasnie skoczyla o 25% od sierpnia (ale i tak jest tanio) i ciagle sie mowi o wprowadzeniu VAT :)
  • Odpowiedz
@majkson: diesel potanial o 30 za to. Akurat z benzyna to bardzo mądre.a o VAT gadają od 10 lat co roku. Jeszcze najmniej z 5 lat zanim wprowadza, bo wszystkie kraje GCC muszą ustalić jedna wersję.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Myslisz ze zaczna sie w zwiazku z tym powoli pojawiac dieslowskie osobowki na rynku? Obecnie ten temat w GCC nie istnieje z tego co sie orientuje
  • Odpowiedz
@sln7h: nie pojawia się. Chodzi o to, że transport ciężki znacznie potanieje więc odbije się to chociażby na cenach żywności. A litr benzyny to wciąż 2pln :)
  • Odpowiedz
@blinxdxb: No wiem ze nadal wychodzi te ~2,20pln, chodzi o to ze diesel teraz zauwazalnie tanszy i tak sie zastanawiam czy moze chocby jakies taxi zaczna jezdzic w dieslu albo cos - ale obecnie na rynkach GCC zdaje sie nawet nie oferuja dieslowskich osobowek w sprzedazy. Tak czy inaczej madry ruch z ta benzyna, nikt nie umrze od tej ceny a budzet federalny juz nie cierpi z powodu dotowania cen
  • Odpowiedz