Wpis z mikrobloga

@Jerry_Brewery:

1. Niektóre rzeczy nie są potrzebne: myjka do butelek, rurka do rozlewu, suszarka do butelek, desprej.
2. Lepiej kupić sprzęt osobno niż w zestawie, moim zdaniem taka informacja powinna się pojawić.3
3. Wkład filtracyjny można zrobić samemu ze zwykłego wiadra, mam takie fałszywe dno z Browamatora i nie polecam, kiedyś muszę je ulepszyć. Poza tym krążą plotki, że fałszywe dno jest lepsze do filtracji piw o dużym zasypie oraz takich
@WapniakZJury:
Ad.1 Z myjką pełna zgoda, ale że była w zestawie, to wymieniłem. Rurka za to naprawdę ułatwia życie, więc mimo wszystko polecam (w końcu też jest w zestawie). Podobnie jeśli chodzi o suszarkę i desprej.
Ad. 2 Możesz mieć rację. :D Acz gdy człowiek zaczyna przygodę z piwowarstwem gotowy zestaw to dla niego idealne rozwiązanie.
Ad. 3 Ja na razie nie narzekam. A używałeś może wężyka z oplotu? Jeśli tak,
@Jerry_Brewery: Nie zgodzę się zupełnie z drugim punktem. Ja swój pierwszy zestaw złożyłem zupełnie sam na podstawie informacji z internetu (również z wykopu, pozdrawiam) i wyszło taniej i lepiej niż jakieś gotowce. Zazwyczaj wrzucają tam jakieś niepotrzebne rzeczy typu miarka 3/6/9g do cukru czy inne bzdury i generalnie jest drożej.
@Dine: z kwestią hajsu: pełna zgoda. Sądzę jednak, że większość piwowarów domowych, którzy dopiero zajmą się warzeniem, bakcyla połknie po kilku warkach. Czytaj: wcześniej nie będzie im się chciało szukać pojedynczych elementów. Mam nadzieję, że mój poradnik trochę ich jednak natchnie :)
@Jerry_Brewery: No nie wiem, wydaje mi się, że to jest takie hobby, że raczej musisz odrobinę poczytać, zanim złożysz zamówienie. Przynajmniej tak było w moim przypadku. W każdym razie szanuję pomysł poradnika, chociaż moim zdaniem dużo lepiej byłoby napisać taki o złożeniu samemu zestawu, ale wyraźnie nadmienić, że jeżeli czytający uważa, że go to przerasta, to może zamówić gotowy.
@Jerry_Brewery:
2. Takie zestaw trochę kosztuje, więc jak możesz uciąć parę złotych to możesz je przeznaczyć np. na dodatkowy chmiel czy paczkę drożdży.
3. Mam teraz wężyk i generalnie wszystko się filtruje, nie ma większy problemów. Moim zdaniem wadą wężyka jest to, ze jak masz mały zasyp to lubi wystawać ponad złoże i filtracja się zatrzymuje. Tak naprawdę to filtracja nie zależy od tego czy masz wężyk czy fałszywe dno, tylko
@Jerry_Brewery: A swoją drogą to ja mam wężyk z oplotu własnej konstrukcji (kosz - 11zł 90cm wężyk w hurtowni budowlanej, 4 zł adapter z 1/2 na 3/4 cala - chociaż nie każdemu by się chciało szukać po hurtowniach, a w jakimś obi ceny wężyka to koło 30 zł) i działa doskonale, chociaż robiłem do tej pory tylko dwa dość lekkie piwa - 14 i 13 blg.
@Jerry_Brewery: Masz w internecie sporo poradników. Musisz usunąć gumowy wężyk ze środka i zostawić sam oplot generalnie. U mnie w sklepie jest do kupienia gotowy 70cm za 27 zł, więc tak czy siak taniej chyba od fałszywego dna i wydaje mi się, że wygodniej, chociaż z fałszywego nigdy nie korzystałem i prawdopodobnie nie będę :)
@Jerry_Brewery: Ja kupiłem gotowy, więc nic nie musiałem robić. Jak masz fałszywe dno ze sklepu to dorób więcej dziurek w jakikolwiek sposób, być może jest to również kwestia techniczna, że nie jesteś z niego zadowolony, bo na początku filtracja i wysładzanie jest trudnym momentem, gdzie łatwo o błędy i nerwy. Jeżeli chcesz wężyk to zrób samemu, najlepiej żeby miał co najmniej 1 m.

@Jerry_Brewery: rurka zbedna - wystarczy nie domykac pokrywy, tak samo zbedny jest reduktor osadow. Wezyk ma swoje plusy i minusy - wiekszy zasyp i sie zgniecie, dorzucilbym jescze jeden fermentor - jeden do burzliwej, jeden do cichej, a z kranikiem do rozlewu.Do dezyfekcji Sanstar - robisz roztwor do spryskiwacza i viola. Grety tez bym nie polecal - po pewnym czasie ucina szyjki, lepiej zainwestowac w stolowa. Dorzucilbym refractometr. ( ͡°