Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest? Wysocy przedstawiciele polskiego kościoła mający zawsze coś do powiedzenia w kwestiach szeroko pojętej prokreacji, wskazujący nam - owieczkom - drogę przez świat pełen pokus i grzechu, głoszących słowo Boże pełne miłości do bliźniego i jego pomocy, w kwestiach uchodźców kompletnie zaniemówili. Gdzie jest ten moralny autorytet w obronie biednych i prześladowanych? Gdzie reakcja na coraz głośniejszą mowę nienawiści wobec ludzi którym bomby wypaliły ojczyznę?

#kosciol #syria #wojna
  • 18
@babisuk: abp. Hoser:

KAI: W jaki sposób Kościół w Polsce może się włączyć w program pomocy uchodźcom?

– Na zebraniu biskupów diecezjalnych na Jasnej Górze zapoznaliśmy się z projektem Caritas Polska. Ma on charakter rozwojowy, przyszłościowy, a jego celem jest przygotowanie do przyjęcia uchodźców. Należy bowiem mieć jasną wizję tego, co chcemy zrobić i jak tym ludziom pomóc w takiej sytuacji.

Dzięki swoim instytucjom, które niosą ludziom pomoc w wymiarze zarówno
@babisuk: pokazują się - źle, bo wtrącają się do polityki. Robią swoje bez gadania w mediach - źle, bo powinni zadowolić drugą część społeczeństwa. Z drugiej strony, gdyby jakaś TV wpisała w google to co ja przed chwilą, to znalazłaby stanowisko KK, wystarczy chcieć.
@babisuk: przeczytaj jeszcze raz wypowiedź abp. Hosera i dowiedz się czyją instytucją jest Caritas Polska, która już pomaga.
A przyjmowanie uchodźców to nie sprawa apolityczna, ja bym tak tego nie nazwał, moim zdaniem to właśnie wielka gra polityczna..
@babisuk: w TV słyszałem, że to krzyż był problemem, ale przecież Czerwony Krzyż ma taki krzyżyk bardziej jak szpital, a nie chrześcijański krzyż. Może chodzi o to, że to pomoc od innowierców? Nie wiem, bo to nie wynika z filmu. Może nie byli po prostu głodni. :)